Connect with us

technologia

Sempra Infrastructure dostarcza LNG z projektów amerykańskich do polskiego PGNiG

Published

on

Sempra Infrastructure dostarcza LNG z projektów amerykańskich do polskiego PGNiG

Sempra Infrastructure, spółka zależna Sempra, posiada: podpisany umowa na dostawy skroplonego gazu ziemnego (LNG) do polskiego koncernu naftowo-gazowego PGNiG z portfela projektów LNG w Stanach Zjednoczonych.

W ramach Heads of Agreement (HOA) polskie PGNiG będzie kupować około trzech milionów ton LNG rocznie (Mtpa) bezpłatnie na pokładzie od Sempra Infrastructure.

Dan Brouillette, prezes Sempra Infrastructure, powiedział: „Dzisiejsza umowa podkreśla nasze zaangażowanie w przyczynianie się do większego bezpieczeństwa energetycznego Polski i naszych globalnych partnerów poprzez długoterminową sprzedaż LNG”.

Prezes PGNiG Iwona Waksmundzka-Olejniczak powiedziała, że ​​umowa otworzy drogę do negocjacji szczegółowych warunków zakupu LNG od partnera infrastrukturalnego.

Waksmundzka-Olejniczak dodała: „U nas w Polsce LNG jest już jednym z fundamentów naszej zdywersyfikowanej strategii poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski, a także wzmocnienia potencjału handlowego GK PGNiG.

„Jesteśmy zdeterminowani, aby dalej rozwijać naszą działalność w tym kierunku i dlatego podejmujemy kroki w celu zabezpieczenia dostępu do wystarczających ilości gazu ziemnego w przyszłości”.

Pod warunkiem podpisania ostatecznej 20-letniej umowy sprzedaży i zakupu LNG, Sempra Infrastructure zarobi 2 mln ton ton rocznie z projektu Cameron Phase 2 LNG w Luizjanie w USA i 1 mln ton rocznie z rozwojowego projektu Port Arthur LNG w Deliver w Teksasie.

Obecnie w fazie rozwoju dwa terminale w Zatoce Meksykańskiej miałby transportować LNG do Polski przez pływający terminal regazyfikacyjny w Zatoce Gdańskiej.

Sempra Infrastructure planuje rozpocząć pierwsze dostawy LNG do PGNiG w 2027 roku.

Projekt Cameron LNG Phase 2 ma na celu zwiększenie mocy zakładu z 12 milionów ton LNG rocznie do prawie 19 milionów ton LNG rocznie.

Oczekuje się, że projekt Port Arthur LNG będzie miał początkową zdolność produkcyjną prawie 13,5 miliona ton LNG rocznie i obejmie do dwóch pociągów LNG i gazociągów dostarczających gaz ziemny do terminalu.

READ  Korea Południowa i Polska intensyfikują współpracę nuklearną: polityka nuklearna

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *