Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Jak zmiany Ralfa Rangnicka pomogły Austrii w zwycięstwie nad Polską na Mistrzostwach Europy 2024

Published

on

Jak zmiany Ralfa Rangnicka pomogły Austrii w zwycięstwie nad Polską na Mistrzostwach Europy 2024

Jeśli nie należysz do jednego z największych narodów piłkarskich, możesz polegać tylko na garstce elitarnych graczy. Kiedy więc przychodzi czas na ważny turniej, a gwiazdor i rekordzista wszechczasów, 35-letni Lewandowski, wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna podkolanowego, perspektywy mogą wydawać się ponure.

Dlatego Polska potrzebowała innych, którzy wkroczyliby, aby zapewnić siłę ataku, którą Lewandowski zapewniał jej krajowi przez tyle lat.

Można było mieć nadzieję, że napastnik Barcelony opuści jedynie pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Europy 2024 (z Holandią 16 czerwca), ale nie był jeszcze na tyle zdrowy, aby rozpocząć mecz z Austrią.

W pierwszym meczu Adam Buksa poprowadził linię ataku i strzelił gola, który dał Polsce prowadzenie. To nie wystarczyło (Holandia wygrała 2:1), ale do czasu gola Wouta Weghorsta w końcówce wydawało się, że uda im się zdobyć punkt.

W meczu z Austrią, gdzie Buksa miał mniejsze wpływy, gola zdobył Krzysztof Piątek. 28-latek zdobył wyrównującego gola z bliskiej odległości po tym, jak piłka spadła mu pod nogi w polu karnym.

Lewandowski mógł jedynie oglądać pierwszą połowę z ławki rezerwowych i przekazywać swoje przemyślenia sztabowi szkoleniowemu, próbując wpłynąć na przebieg spotkania, aż do zmiany w 60. minucie. Gra była wyrównana, jednak nie był w stanie zapewnić potrzebnego dodatkowego impetu i Polska poniosła drugą z rzędu porażkę 1:2, stawiając drużynę o krok od eliminacji.

READ  Polskie miasto betonuje zaparkowany samochód po tym, jak właściciel go nie usunie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *