Connect with us

Świat

Trzech dziekanów Uniwersytetu Columbia zostało wysłanych na urlop z powodu swojego zachowania przed panelem ds. antysemityzmu

Published

on

Trzech dziekanów Uniwersytetu Columbia zostało wysłanych na urlop z powodu swojego zachowania przed panelem ds. antysemityzmu

Rzecznik uniwersytetu powiedział w sobotę, że Uniwersytet Columbia wysłał w tym tygodniu na urlop trzech pracowników administracyjnych. Do działań doszło nieco ponad tydzień po pojawieniu się zdjęć przedstawiających urzędników uniwersytetu wysyłających obraźliwe SMS-y podczas dyskusji panelowej na temat antysemityzmu na kampusie.

Panel, który dotyczył życia Żydów na kampusie w obliczu napięć związanych z wojną Izraela w Gazie, odbył się podczas Do zobaczenia ponownie w Columbia College 31 maja.

Rzecznik nie ujawnił, którzy urzędnicy zostali wysłani na urlopy, ale Wolny sygnał ostrzegawczy w WaszyngtonieStrona internetowa, która jako pierwsza opublikowała zdjęcia, podała, że ​​byli to Susan Chang-Kim, prodziekan i główny administrator, Cristen Kromm, dziekan ds. życia studenckiego i Matthew Patashnick, prodziekan ds. ustawy o wsparciu studentów i rodzin.

Według The Free Beacon podczas wydarzenia pani Chang-Kim wymieniła także SMS-y z Josefem Sorettem, dziekanem Columbia College. W jednej z rozmów pan Sorett napisał „LMAO” w odpowiedzi na sarkastyczną wiadomość, którą pani Chang-Kim napisała na temat dyrektora naczelnego Columbii/Barnarda Hillela, Briana Cohena, w tłumaczeniu „LMAO”. Darmowa latarnia.

Według urzędnika uniwersytetu pan Sorett współpracuje przy dochodzeniu w sprawie wymiany SMS-ów. Pozostanie wykluczony ze śledztwa, ale pozostanie dziekanem.

Według strony internetowej uniwersytetu pan Sorett nadzoruje program nauczania w Columbia College, a jego główną rolą jest „zapewnianie studentom jak najlepszych doświadczeń w klasie i poza nią”.

W oświadczeniu przesłanym Radzie Odwiedzających Columbia College w piątkowe popołudnie pan Sorett powiedział radzie, że głęboko żałuje swojej roli w wymianie wiadomości tekstowych i jej wpływie na społeczność.

„Chcę wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i pracować nad zwalczaniem antysemityzmu, dyskryminacji i nienawiści na Uniwersytecie Columbia” – powiedział.

Próby skontaktowania się z pozostałymi administratorami w sobotę zakończyły się niepowodzeniem.

Ponieważ dochodzenie jest w toku, uniwersytet nie będzie szerzej komentował ani tego, ani pierwszego incydentu, powiedział rzecznik Columbii.

READ  Kanadyjski sanitariusz nieświadomie potraktował córkę w śmiertelnym wypadku

Konserwatywny serwis informacyjny Free Beacon podał, że uzyskał zdjęcia od osoby, która podczas wydarzenia siedziała za panią Chang-Kim i robiła zdjęcia ekranu jej telefonu, gdy pisała SMS-y z innymi administratorami.

Jak pokazują zdjęcia, w czasie gdy paneliści przemawiali, dziekani wymieniali wiadomości. „Trudno jest słuchać, ale staram się zachować otwarty umysł, aby poznać ten punkt widzenia” – napisała kiedyś pani Chang-Kim do pana Soretta. Odpowiedział: „Tak”.

W innej wymianie zdań pani Kromm wysłała swoim kolegom wiadomość, w której nawiązała do eseju z października 2023 r. autorstwa Yonaha Haina, rabina kampusu Kolumbii, zatytułowanego „Włącz alarm”, a po nim pojawiły się dwa różne emoji wymiocin, jak pokazują zdjęcia.

Ze zdjęć wynika, że ​​Patashnick oskarżył jednego z panelistów o „pełne wykorzystanie tej chwili”. „Ogromny potencjał pozyskiwania funduszy” – napisał.

Zgodnie z zapowiedzią, wydarzenie obejmie także dyskusję na temat klimatu na Uniwersytecie Columbia od czasu ataku Hamasu na Izrael 7 października, a także odpowiedzialności uniwersytetów za zapewnienie bezpieczeństwa „nie tylko żydowskim studentom na kampusie, ale także wszyscy.” Studenci” i jak Uniwersytet Columbia może postępować w przyszłości.

Wśród prelegentów panelu znalazł się David Schizer, emerytowany dziekan Columbia Law School i współprzewodniczący uniwersyteckiej grupy roboczej ds. antysemityzmu.

To ostatnia kontrowersja wokół elitarnego uniwersytetu od czasu, gdy jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się wojna między Izraelem a Hamasem, a Uniwersytet Columbia stał się ośrodkiem ogólnokrajowego ruchu protestacyjnego na kampusie.

W kwietniu, po tygodniach demonstracji studenckich, podczas których demonstranci wzywali między innymi kierownictwo uniwersytetu do ograniczenia inwestycji z Izraela, grupa protestujących zajęła Hamilton Hall. Kilka dni później prezydent Columbii Nemat Shafik wezwał policję, aby weszła na kampus uniwersytetu na górnym Manhattanie w celu oczyszczenia budynku, co doprowadziło do kilkudziesięciu aresztowań.

READ  Singapur skazał Brytyjczyka Benjamina Glynna na sześć tygodni więzienia za brak maski na twarz

W tym tygodniu ogłoszono przypadki 31 z 46 osób aresztowanych i oskarżonych podczas oblężenia. zostali odwołani przez Biuro Prokuratora Okręgowego na Manhattanie.

W maju uniwersytet podjął decyzję o odwołaniu głównej ceremonii zakończenia studiów i zamiast tego zorganizował mniejsze ceremonie dla każdej z 19 uczelni. W tym samym miesiącu Wydział Nauk Humanistycznych i Naukowych uniwersytetu uchwalił wotum nieufności dla kierownictwa pani Shafik po aresztowaniach studentów, co spowodowało dalsze napięcia na kampusie.

Na początku tego miesiąca strona internetowa „Columbia Law Review”, jednego z najbardziej prestiżowych czasopism prawniczych w kraju redagowanych przez studentów, została wyłączona przez zarząd po tym, jak redaktorzy złożyli skargę Artykuł Twierdził, że Palestyńczycy żyją w „brutalnie wyrafinowanej strukturze ucisku”, co jest zbrodnią przeciwko ludzkości.

W miarę jak wiosną nasiliły się protesty na Uniwersytecie Columbia, niektórzy żydowscy studenci spotkali się z antysemickimi obelgami na terenie kampusu i poza nim. Na początku marca dziewięciu żydowskich studentów – w tym jeden z Kolumbii – zeznało przed członkami Kongresu, że nie czuli się bezpiecznie na swoim kampusie i spotykali się z antysemityzmem.

Pro-palestyńscy studenci protestujący na Uniwersytecie Columbia wyrazili obawę, że grupy proizraelskie oskarżające ich o antysemityzm mogą ich skrzywdzić. Tacy protestujący na Uniwersytecie Columbia i innych uniwersytetach byli nękani w Internecie, odbierano im oferty pracy i grożono im śmiercią. Dlatego niektórzy postanowili nie podawać publicznie swoich pełnych imion i nazwisk.

Virginia Foxx, republikanka z Północnej Karoliny, przewodnicząca Komisji ds. Edukacji i Siły Roboczej Izby Reprezentantów, zażądał w tym tygodniu, aby Columbia przekazywała SMS-y administratorów Prześlij do komisji do 26 czerwca.

„Byłam przerażona, ale niestety nie zaskoczona, gdy dowiedziałam się, że administracja Columbii wymieniła obraźliwe SMS-y podczas dyskusji panelowej na temat antysemityzmu na uniwersytecie” – stwierdziła pani Foxx w zeszłotygodniowym oświadczeniu. „Słabe, prywatne „przeprosiny” dziekana Josefa Soretta skierowane do Rady Odwiedzających uczelni pokazują, że szkoła tego nie rozumie. Społeczność żydowska w Kolumbii zasługuje na coś lepszego”.

READ  Wojna Izrael-Hamas: aktualizacje na żywo i najświeższe informacje
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *