Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Francja bez Mbappé remisuje z Holandią; Austria pokonuje Polskę na Mistrzostwach Europy 2024

Published

on

Francja bez Mbappé remisuje z Holandią;  Austria pokonuje Polskę na Mistrzostwach Europy 2024

Choć Robert Lewandowski po raz pierwszy wziął udział w tym turnieju, Polska i tak musiała ponownie przegrać, bo nie potrafiła wygrać z Holandią czy Austrią i musiała spróbować wygrać z Francją w ostatnim dniu meczowym, jeśli miała mieć jakąkolwiek nadzieję na zwycięstwo. kwalifikacje, aby móc dostać się do rundy pucharowej.

Legendarny napastnik wchodził na ławkę rezerwowych na 30 minut, jednak Austria lepiej wykorzystała swoje szanse i wykorzystała także wątpliwą grę w defensywie Wojciecha Szczęsnego, która zdobyła trzy punkty. W ostatnim dniu meczu zmierzą się z Holandią, która wczoraj w drugim meczu grupy D zremisowała z Francją.

Niezdolność Francji do pokonania Holandii sprawia, że ​​grupa wygląda na nieco bardziej otwartą, niż moglibyśmy się spodziewać, chociaż awans Les Bleus prawdopodobnie nie jest zbytnio zagrożony. Kylian Mbappé nie został zastosowany profilaktycznie ze względu na złamany nos, chociaż w tygodniu zakładano mu maskę ochronną.

Podopieczni Didiera Deschampsa zmarnowali kilka doskonałych okazji, ale także zobaczyli, że bramka Holendra nie została uznana ze względu na wątpliwą karę za przeszkadzanie. Tymczasem N’Golo Kanté w dalszym ciągu grał znakomicie – rozrzutność Antoine’a Griezmanna pozbawiła go nawet dwóch doskonałych asyst – i dopóki będzie jechał na pełnych obrotach, Francja nigdy nie wypadnie z rywalizacji.

„Myślę, że N’Golo nadal jest na boisku. Ale to nie wszystko, co robi. On naprawdę może nas poprowadzić do przodu. [and it] „Ważne jest, abyśmy mieli niezbędną różnorodność w stosunku do reszty pomocnika i nie byli tak przewidywalni dla naszych przeciwników”.

-Didier Deschamps; Źródło: BBC

READ  Probierz przejmuje stanowisko trenera Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *