Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Kupon turystyczny na wakacje. Pierwsi Polacy będą mogli z niego korzystać w niedzielę

Published

on

Kupon turystyczny na wakacje.  Pierwsi Polacy będą mogli z niego korzystać w niedzielę

– W niedzielę wszyscy, którzy w nocy z piątku na sobotę otrzymają swoją cyfrową portmonetkę, będą mogli dokonać płatności w ramach vouchera turystycznego – powiedziała w czwartek Jadwiga Emilewicz, Minister Rozwoju. – Program pomocowy szacujemy na około 3,5 mld zł. Obecnie zarejestrowanych jest 5,6 tys. Firm Z czasem będzie ich jeszcze więcej, zwłaszcza gdy w najbliższych tygodniach chętnych będzie płacić bonem.

– Mówimy o 6,5 mln beneficjentów, czyli osób uprawnionych do tego wsparcia w czasie wolnym – powiedział prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. – Ta aplikacja to zmiana technologiczna. Na platformie usług elektronicznych zarejestrowało się już 1,2 mln osób i przygotowują się do otrzymania vouchera. W tej chwili wyprodukowaliśmy już 4 miliony bonów – podkreślił szef ZUS.

500 zł na każde dziecko, bo tyle wynosi wartość bonu, ma być przeznaczone na sfinansowanie usług hotelarskich czy imprez turystycznych organizowanych w kraju. Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne przysługuje również dodatkowe 500 zł na każde dziecko. Jak pisaliśmy w money.pl, rodzice ubiegający się o bon podróżny w zasadzie nie będą musieli wypełniać wniosku i czekać na jego akceptację.

Wystarczy się zarejestrować lub zalogować na swoje konto, a informacja o voucherze będzie czekała w systemie. Voucher zostanie aktywowany na takich samych warunkach, jak usługi bankowe. Nie będziesz musiał się o to ubiegać.

Obejrzyj: kupon turystyczny. Minister Emilewicz zdradza szczegóły: 7 mld zł na polskie wakacje

Voucher ma wesprzeć zarówno rodziny, jak i całą branżę turystyczną w Polsce. Przemówienie to ponad 3,5 mld zł, które trafią na rachunki przedsiębiorców. Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, dotychczas do programu zgłosiło się ponad 4000 podmiotów. Kupon można zrealizować do marca 2022 roku.

45 min. temu

rozmiarCóż, podobnie jak w sierpniu, wszystkie duże bonusy 500+ i turystyczne zaczną się, pod koniec sierpnia i we wrześniu zostaną ustanowione nowe rekordy

19 min. temu

chłodnya ceny zakwaterowania gwałtownie wzrosną

Rozwiń komentarze (2)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *