Connect with us

technologia

Rohde & Schwarz udoskonala technologię radiową dla polskich sił zbrojnych

Published

on

Rohde & Schwarz udoskonala technologię radiową dla polskich sił zbrojnych

Firma Rohde & Schwarz poinformowała o przyznaniu przez Polską Agencję Uzbrojenia kontraktu na dostawę kilku programowalnych radiostacji VHF/UHF R&S M3SR Series4400 z rodziny SOVERON dla kontroli ruchu lotniczego (ATC).

Zamówienie obejmuje modernizację istniejącej infrastruktury zgodnie z rygorystycznymi warunkami dyrektywy. Stacje radiowe VHF/UHF są poddawane aktualizacji oprogramowania w celu zintegrowania funkcji bezpiecznej komunikacji HAVE QUICK II i SATURN.

„Rohde & Schwarz z dumą wspiera Siły Obronne RP w tym ważnym projekcie, który poprawi bezpieczeństwo i efektywność operacji w całej polskiej przestrzeni powietrznej” – wyjaśnia Maciej Stopniak, kierownik biura w Rohde & Schwarz Polska. „Pozyskanie tych radiostacji jest kluczowe dla utrzymania jednolitego systemu łączności w Siłach Zbrojnych RP. Pozyskując sprzęt od Rohde & Schwarz, Polska Agencja Uzbrojenia zapewnia kompatybilność i bezproblemową integrację z istniejącą infrastrukturą.” dodaje.

Specyficzne wymagania wojskowej kontroli ruchu lotniczego obejmują współpracę międzynarodową w misjach pokojowych i humanitarnych, a także wszechstronną interoperacyjność – wewnętrzną, wspólną i wielonarodową – od centrum operacyjnego po każdy statek powietrzny. Ponieważ R&S jest pionierem w dziedzinie cywilnych rozwiązań w zakresie kontroli ruchu lotniczego i rozwiązań w zakresie łączności wojskowej, wiedza ta przynosi korzyści obu rynkom.

READ  Uchwyć czynnik „X” w innowacjach biznesowych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *