Connect with us

technologia

Ładowarka MagSafe ładuje się tylko z pełną prędkością 15 W za pomocą zasilacza Apple 20 W.

Published

on

Obok iPhone 12 Firma Apple wprowadziła nową ładowarkę MagSafe do modeli 12 Pro, która jest przymocowana do pierścienia magnetycznego z tyłu urządzeń i oferuje moc ładowania do 15 W. To dwukrotnie szybciej niż w przypadku bezprzewodowego ładowania opartego na Qi o mocy 7,5 W.


Firma Apple nie dostarcza zasilacza z ładowarką MagSafe 39 USD, więc użytkownicy będą musieli określić własną opcję zgodną z USB-C. Apple sprzedaje plik obok nowy zasilacz 20W ładowarkę MagSafe i jak się okazuje, wydaje się, że jest to jedna z niewielu opcji ładowania, które obecnie mogą zapewnić nowej ładowarce MagSafe pełne 15W mocy.

YouTuber Aaron Zollo z Zollotech przetestowałem kilka opcji zasilania pierwszej i innej firmy z iPhone 12 Pro oraz ładowarkę MagSafe, która wykorzystuje miernik do pomiaru rzeczywistej mocy wyjściowej. Po sparowaniu z zasilaczem 20 W oferowanym przez Apple ładowarka MagSafe z powodzeniem osiągnęła 15 W, ale żadna inna ładowarka, którą testowała, nie zapewniała takich samych prędkości.

Starszy zasilacz firmy Apple o mocy 18 W, który został zastąpiony wersją 20 W, mógł ładować iPhone 12 Pro‌ ładowarką MagSafe o mocy do 13 W, zasilacz 96 W i zasilacze innych firm więcej niż 20 W, ale nie przekraczaj 10 W w przypadku użycia z ładowarką MagSafe. Wyniki testów Zollo są wymienione poniżej:

  • Zasilacz Apple 20 W – 15 W.
  • Zasilacz Apple 18 W – 13 W.
  • Apple 96W Macbook Pro Zasilanie – 10W
  • Anker 30 W PowerPort Atom PD 1 = 7,5 W do 10 W.
  • Zasilacz Aukey 65 W – od 8 W do 9 W.
  • Ładowarka Pixel 4/5 – 7,5 W do 9 W.
  • Ładowarka Note 20 Ultra – od 6 W do 7 W.

Aby uzyskać maksymalne prędkości ładowania za pomocą ładowarki MagSafe i „iPhone’a 12” lub 12 Pro, wymagany jest zasilacz Apple o mocy 20 W, a starsze opcje zasilaczy nie działają tak dobrze. Firmy zewnętrzne muszą wypuścić nowe ładowarki, które wykorzystują profil mocy używany przez Apple, aby zapewnić optymalną wydajność, zanim ładowarka innej firmy będzie mogła dostarczyć pełne 15 W z ładowarką MagSafe.

READ  Jak poprawić wydajność przy minimalnej utracie jakości • Eurogamer.net

Testy Zollo wykazały również, że Apple stosuje agresywną kontrolę temperatury iPhone nagrzewa się, moc ładowania zwykle utrzymuje się poniżej 10 W. Najlepsze prędkości uzyskuje się przy ładowaniu zasilaczem o mocy 20 W bez obudowy na „iPhonie”, dzięki czemu ciepło może być lepiej odprowadzane.

Starsze telefony iPhone, takie jak 11 Pro Max i 8 Plus, są ładowane z mocą około 5 W za pomocą ładowarki MagSafe i odpowiedniego zasilacza 20 W firmy Apple wyniki testów widzieliśmy w zeszłym tygodniu. Nie warto kupować ładowarki MagSafe do użytku z telefonem innym niż iPhone 12.

To samo dotyczy telefonów z Androidem. Ładowarka MagSafe technicznie obsługuje ładowanie w oparciu o Qi i może być używana z urządzeniami z systemem Android. Jednak po sparowaniu ze smartfonem z Androidem ładowarka MagSafe miała moc 1,5 W, co jest na tyle powolne, że prawie nie nadaje się do użytku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *