Connect with us

technologia

Pro1-X to pierwszy telefon XDA działający pod kontrolą LineageOS lub Ubuntu

Published

on

… i jest to pierwszy na świecie telefon, który natychmiast uruchamia LineageOS!

Przez lata krążyło wiele plotek i żartów, że XDA zrobiłby i prawdopodobnie powinien zrobić telefon. Nasza historia z alternatywnymi platformami, takimi jak LineageOS (i CyanogenMod, który został wprowadzony wcześniej) oznacza, że ​​XDA jest liderem w opracowywaniu opłacalnych alternatyw dla głównych platform dostępnych na smartfonach.

Dziś jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc ogłosić, że w końcu się udało – zrobiliśmy telefon. Na początku tego roku nawiązaliśmy współpracę z F (x) tec, aby omówić, w jaki sposób możemy udostępnić alternatywną platformę szerszej publiczności. F (x) tec Pro1-X właśnie to robi: jest to pierwszy na świecie telefon, w którym LineageOS działa od razu po wyjęciu z pudełka, a także można uzyskać wersję z systemem Ubuntu Touch OS.

Oto wszystkie szczegóły:

Wybór zamiast oprogramowania

CyanogenMod – duchowy przodek LineageOS – rozpoczął działalność w społeczności XDA. Od tego czasu przyczyniliśmy się do utrzymania, rozwoju i rozbudowy urządzeń obsługiwanych przez LineageOS. Można śmiało powiedzieć, że plik Historia LineageOS i XDA są nierozerwalnie połączone i cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek pierwszy telefon z LineageOS.

Głównym powodem, dla którego zaprojektowaliśmy Pro1-X, było umożliwienie naszym użytkownikom wyboru. Każdy uruchomiony telefon będzie działał na systemie Android lub iOS, a nawet na tym najlepsze telefony z systemem Android potrzeba Korzenie aby móc naprawdę dostosować wrażenia.

Teraz jest więcej niż tylko dwie opcje: Pro1-X nie tylko obsługuje LineageOS. Istnieją również warianty z systemem operacyjnym Ubuntu Touch i Androidem, a my aktywnie badamy inne platformy.

Kluczowe specyfikacje

Pro1-X może wyglądać znajomo. wzięliśmy popularny F (x) tec Pro1 Zaczęło się to w zeszłym roku i przyniosło kilka ważnych ulepszeń. Zarówno pamięć, jak i miejsce na dane zostały rozszerzone – odpowiednio z 6 GB i 128 GB do 8 GB i 256 GB – a Pro1-X jest dostępny w nowym kolorze Discovery Blue, który wygląda niesamowicie!

READ  Wiodące na rynku badania sądów rządowych przeprowadzone przez Lex Machina na podstawie kolekcji dokumentów rządowych

Ponadto wiele specyfikacji Pro1 pozostało niezmienionych. Pod wyświetlaczem znajduje się klawiatura QWERTY z 66 klawiszami, Qualcomm Lwia paszcza 835 Procesor, obsługa dwóch kart SIM, skaner linii papilarnych, dedykowany klawisz aparatu, wyjście USB-C i HDMI i wiele więcej. Jest też przedni aparat 8 MP, główny aparat 12 MP i dodatkowy aparat 5 MP.

XDA F (x) tec Pro1-X Blue - przód z otwartą klawiaturą i tył

Dlaczego stworzyliśmy Pro1-X

Od lat drażnimy się, że planujemy zrobić telefon. Dlaczego w końcu to zrobiliśmy? Szczególnie w tym roku prywatność jest ważniejsza niż kiedykolwiek, a LineageOS jest znany z tego, że pozwala wyjść poza kontrolę tradycyjnego smartfona z Androidem. W szczególności dzięki Ochronie prywatności w LineageOS 16, która została zastąpiona w LineageOS 17 przez Centrum uprawnień AOSP, możesz udostępniać tylko dane, które chcesz udostępnić, a nie dane, których nie chcesz udostępniać.

Widzieliśmy również, że LineageOS i inne platformy zyskały na popularności w naszej społeczności w ciągu ostatnich kilku lat i wzrosło zainteresowanie tymi alternatywnymi dystrybucjami Androida.

Poza LineageOS istnieje duża społeczność użytkowników Ubuntu, którzy zawsze marzyli o smartfonie z Ubuntu Touch, a Pro1-X to pierwszy smartfon z technologią Qualcomm, na którym działa Ubuntu Touch. Ponadto udało nam się uruchomić funkcję wyjścia HDMI, dzięki czemu można podłączyć kabel HDMI i podłączyć go do dużego ekranu i używać wyświetlacza jako gładzika.

Specjalna cena dla społeczności XDA

Budowa smartfona nie jest tania, nawet jeśli dostosujemy istniejące urządzenie za pomocą kilku ważnych ulepszeń. Mimo to udało nam się obniżyć koszty i istnieje specjalna cena dla społeczności XDA.

Pełna cena detaliczna Pro1-X wynosi 899 USD. Jednak dla społeczności XDA dostępna jest ograniczona liczba urządzeń za 639 USD, co stanowi 29% zniżki! Jeśli jesteś wystarczająco szybki, mamy również ofertę Early Bird za 599 $, oszczędność 33% !! Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź naszą Strona finansowania społecznościowego Indiegogo. Dostęp do specjalnej ceny XDA można uzyskać tylko za pośrednictwem łącza na tej stronie!

READ  Kolekcjonerzy są tak samo zdezorientowani jak ty tą sprzedażą Super Mario 64 za 1,56 miliona dolarów

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu wprowadzimy telefon XDA na rynek i jesteśmy dumni, że możemy przenieść LineageOS i Ubuntu Touch OS na wyższy poziom.

Skorzystaj z specjalnej ceny XDA!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *