Connect with us

Świat

Niemcy. Horst Mahler, neonazista, zostaje zwolniony. Ma inne zarzuty

Published

on

Po ponad dziesięciu latach więzienia neonazista Horst Mahler został w poniedziałek zwolniony z więzienia w Brandenburgii. Jednak 84-latek stanął przed nowymi zarzutami.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Brandenburgii ogłosił we wtorek w Poczdamie, że Horst Mahler został zwolniony z więzienia. Prokuratura w Cottbus oskarżyła neonazistów o dalsze podżeganie do nienawiści. W związku z tym zażądano nowego nakazu aresztowania – powiedział rzecznik prokuratora, do którego powołuje się portal rbb24.

Na stronie internetowej 84-letniego Mahlera umieszczono nakaz aresztowania, w którym stwierdzono, że po wyjściu na wolność musi mieć kuratora sądowego i zawsze informować go o miejscu zamieszkania. Ponadto będzie musiał na tydzień przed publikacją przekazać wszystkie teksty i inne komunikaty policji kryminalnej Brandenburgii. Jeśli tego nie zrobi, grozi mu kolejny wyrok więzienia.

Horst Mahler w 2017 rokuPAP / EPA

Zaprzeczył Holokaustowi i zagroził sędziom śmiercią

Mahler był współzałożycielem radykalnie lewicowej frakcji Armii Czerwonej (RAF), która przeprowadziła liczne ataki terrorystyczne. Został aresztowany w 1970 roku i skazany na 14 lat więzienia.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

W połowie lat 90. zwrócił się w stronę prawicowego ekstremizmu. Jako prawnik reprezentował skrajnie prawicową Narodowo-Demokratyczną Partię Niemiec (NPD), której był członkiem. Zagroził śmiercią sędziów, prokuratorów i kilku posłów. Od 2009 roku odbywał karę 10 lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności, w tym za negowanie Holokaustu.

W 2017 roku nie wrócił do więzienia po przerwie spowodowanej chorobą. Wystąpił o azyl na Węgrzech. Jego wniosek został odrzucony, a Mahler został aresztowany na granicy węgierskiej.

Główne źródło zdjęć: PAP / EPA

READ  Szefowie Facebooka i Twittera krzyżują ogień pytań. W Senacie USA przetłumaczyli oznaczenia wkładów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *