Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Szczecinek. Bójka podczas protestu kobiet. Kuria nie „podpisuje się” pod działaniami kapłana

Published

on

Po decyzji Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis dopuszczający legalną aborcję z powodu ciężkiej niewydolności lub nieuleczalnej choroby płodu jest niezgodny z Konstytucjąwybuchł w całej Polsce Protesty. W gabinecie Małgorzaty Golińskiej z PiS w Szczecinek Protestowała grupa kilkudziesięciu kobiet. Między młodymi kobietami a przybywającym księdzem doszło do konfliktu werbalnego.

Szczecinek. Protest kobiet w gabinecie posłanki PiS. Między księdzem a demonstrantami doszło do kłótni

Lokalny portal jako pierwszy podał informacje o sprawie Temat Szczecinecki. Duchowny powitał demonstrantów stwierdzeniem „PiS przyszedł. ”W odpowiedzi usłyszał hasła„ Polska jest tutaj, a nie Watykan! „,” Wracaj do kościoła! „i” Czy masz macicę? Nie, to cię przeleci *****! ”.

Tysiące ludzi na ulicach miasta. W Warszawie toczyły się walki

Po chwili głośnej rozmowy ksiądz rzucił dormitorium, aby nieść Najświętszy Sakrament na podłodze i powiedział jednej z dziewcząt, żeby go podniosła. Okazało się, że akademik jest pusty. Wymiana zadań między duchownym a demonstrantami trwała kilka minut. „Idź do domu, bo się mylisz” – powiedział po skończeniu ksiądz manifestacja.

Księdza widziano później w pobliżu ul. Bohaterowie Warszawy, gdzie pokazywał kierowcom nieprzyzwoite gesty.

Kuria dystansuje się od zachowania księdza

Diecezja koszalińsko-kołobrzeska nawiązała do postępowania księdza. Kuria podkreśliła, że ​​zachowanie duchownego było jego „prywatnym wyborem” i że diecezja go nie podpisała.

„To ksiądz, który obecnie przebywa na urlopie, co oznacza, że ​​nie pełni funkcji w diecezji. To, co się wydarzyło, było jego prywatną decyzją, diecezja w żaden sposób jej nie podpisuje” – powiedział rzecznik kurii Wojciech Parfianowicz, cytowane przez TV Gawex.

Julia PrzyłębskaPrzyłębska po wyroku Trybunału Konstytucyjnego: Prawo nadal przewiduje aborcję

Rzecznik odniósł się również do nieprzyzwoitych gestów, jakie duchowny robił pod adresem kierowców. „Oczywiście, jeśli takie zachowanie rzeczywiście miało miejsce, to jest to absolutnie niedopuszczalne, niezależnie od tego, kto to robi, a co dopiero księdza” – dodał.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.