Connect with us

Gospodarka

Znak przemysłowy. Zwolnienie ze składek ZUS, miejsc parkingowych i dopłat [OGLĄDAJ]

Published

on

Pomoc dotyczy przedsiębiorstw, których obroty spadły o 40%. Każdego roku. Premier zaznaczył, że pomoc dotyczy tylko listopada, ale może zostać przedłużona na kolejne miesiące.

Pracodawcy z branż najbardziej dotkniętych epidemią opóźniają wypłatę zaliczek na PIT pobranych od swoich pracowników. Zaliczki za październik, listopad i grudzień zostaną przesunięte o pół roku. Z wyliczeń rządowych wynika, że ​​dzięki takim rozwiązaniom na rachunkach firm pozostanie około 300 mln zł.

Prezes Rady Ministrów zapowiedział także bezzwrotne dotacje dla mikroprzedsiębiorstw oraz całoroczne zwolnienie z opłaty rynkowej z rekompensatą dla samorządów.

– Życzę wszystkim, abyśmy pod koniec listopada br. Pozwolili tym firmom pracować według modeli biznesowych, ale jeśli konieczne będzie utrzymanie tych ograniczeń, to wsparcie to utrzymamy przez najbliższe miesiące – zapewnił premier.

– Wartość wsparcia dla przedsiębiorców to 1 800 mln zł, to ok. 170 tys. Zł firm zatrudniających prawie 400 tys. Pracowników. Dziś widzimy, że musimy znaleźć sposób, w jaki branża może funkcjonować w sytuacji, gdy funkcjonowanie firm jest ograniczone – powiedział Morawiecki.

Więcej informacji wkrótce.

W związku z eskalacją epidemii koronawirusa od soboty 24 października cała Polska znajdzie się w czerwonej strefie. Ograniczenia obejmowały restauracje, które mogą oferować usługi na wynos i dostawy tylko przez dwa tygodnie. Działalność basenów, aquaparków i siłowni została wstrzymana. Zabrania się również organizowania imprez okolicznościowych, wesel, konsol, komunii, pociech oraz innych uroczystości rodzinnych i przyjęć okolicznościowych. Zamknięte są również kluby nocne i dyskoteki, z wyjątkiem klubów tańca sportowego i szkół tańca. Parki rozrywki, parki rozrywki i parki rozrywki również zostały zakazane.

ZOBACZ: Dodatkowe korzyści dla branży hotelarskiej i fitness. Projekt posłów PiS

Zwolnienie z płacenia składek na ubezpieczenie społeczne

READ  Kursy walut NBP 17-18 Kursy wymiany walut w weekend w październiku 2020 r. Na euro, funty, dolary i franki szwajcarskie

Premier, który zapowiedział w miniony piątek nowe ograniczenia, zapewnił, że program wsparcia dla tych branż zostanie przedstawiony w bardzo krótkim czasie. – Zakładając, że branża gastronomiczna jest bardziej dotknięta niż inne, podobnie jak branża fitness (…) zaproponujemy nowe narzędzia wsparcia dla około 31 PKD, tj. H. Rodzaje działalności – ogłosił.

Premier dodał, że propozycje mogłyby obejmować takie narzędzia, jak parkowanie czy zwolnienie z płacenia składek na ubezpieczenia społeczne.

– Zaproponujemy również długoterminowe środki na restrukturyzację finansową i korporacyjną, które pomogą w prowadzeniu biznesu. (…) Nie zostawimy tych samych branż, choć sytuacja na świecie iw Polsce jest recesywna – powiedział Morawiecki.

zdr / bas / PAP

Kontynuuj czytanie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *