Connect with us

Gospodarka

Koronawirus. Ruch na drogach krajowych w czasie epidemii – GDDKiA, Stalexport

Published

on

W ubiegłym tygodniu ruch samochodowy na płatnej trasie A4 między Krakowem a Katowicami był o 32 proc. Niższy niż w roku poprzednim. Zawalenie jest również widoczne na innych odcinkach dróg krajowych. Według najnowszych informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ruch pasażerski spadł średnio o 16 proc.

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło we wtorek 16,3 tys. Nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. To najwyższy dzienny bilans nowych infekcji od początku epidemii COVID-19. Dla porównania najwięcej do tej pory odnotowano w piątek – 13 632 nowych infekcji. Dzień później potwierdzono 13628 przypadków infekcji.

W sumie od początku pandemii w Polsce zakażenie zostało potwierdzone u ponad 280 000 osób.

W całym kraju obowiązują od soboty nowe ograniczenia. Dotyczą edukacji, ekonomii i życia społecznego. Jedna z nich obejmuje całą Polskę czerwoną strefą.

Koronawirus i ruch drogowy

Z najnowszych danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że ​​liczba samochodów osobowych na drogach maleje wraz ze wzrostem liczby zakażeń. Drogowcy porównali dane z 31 automatycznych stacji pomiaru ruchu z tygodnia 19-25 października br. Z danymi z poprzedniego tygodnia 12-18 października.

Porównując dane tygodniowe za ten rok, ruch pasażerski spadł o 4 proc. Według GDDKiA liczba samochodów osobowych na drogach spadła z 19 760 do 18 962.

GDDKiA

Dane z ostatniego tygodnia są jeszcze gorsze niż w okresie od 21 do 27 października ubiegłego roku. Ruch spadł nawet o 16 procent. Liczba pasażerów spadła z 22 620 do 18 962.

GDDKiA

Z drugiej strony rośnie ruch ciężarówek. Dane za okres od 19 do 25 października są o 2 proc. I 4 proc. Wyższe z tygodnia na tydzień niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Przejdź do A4

Informację o wpływie rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19 na dynamikę ruchu na autostradzie A4 opublikowała we wtorek firma Stalexport Autostrada Małopolska, obejmująca 60-kilometrowy odcinek autostrady A4 między Katowicami a Krakowem. zarządzany.

W minionym tygodniu ruch samochodowy w tym rejonie był o 32 proc. Niższy niż w roku poprzednim. Tydzień wcześniej – od 12 do 18 października – spadek wyniósł 26,8 proc. W pierwszym pełnym tygodniu października dynamika ruchu spowolniła o 15,4 proc. Od kilku tygodni nie ma dwucyfrowych spadków.

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Młode dziewczyny odwiedza gigantyczny żółw Galapagos
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *