Connect with us

Zabawa

Dua Lipa odpowiada na protesty wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w Polsce

Published

on

Jedna z najpopularniejszych wokalistek świata – Dua Lipa – zareagowała w mediach społecznościowych na trwające od blisko tygodnia w Polsce protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału im. Julii Przyłębskiej w sprawie prawa do aborcji. Kolejna gwiazda sceny muzycznej, Miley Cyrus, wcześniej zwróciła uwagę na sytuację polskich kobiet i rodzin.

W Polsce były protesty związane z wyrokiem Trybunału Przyłębskiejktórzy uznali prawo do aborcji za poważną i nieodwracalną szkodę dla płodu za niekonstytucyjne.

Tak informowaliśmy o protestach w poniedziałek

Dua Lipa odpowiedziała na protesty w Polsce

Gwiazdy wyrażają również swoje poparcie dla protestów na swoich kontach w mediach społecznościowych. Do tego grona dołączyła brytyjska piosenkarka pochodzenia albańsko-kosowskiego Dua Lipa.

Dua LipaShutterstock

Opublikowała grafikę z informacją o sytuacji w Polsce na Instagramie. Udostępniła również post z raportu Miley Cyrus – Fundacji Happy Hippie. Grafiki w języku angielskim zostały stworzone przez autorów konta „Carnal”, którzy zajmują się kwestiami związanymi z własnym ciałem i mówią o potrzebie jego akceptacji.

Jedna z grafik opisuje decyzję aborcyjną w języku angielskim, wskazując, że nasz kraj prawie całkowicie ją zakazał, a Polska ma już jedno z najsurowszych przepisów aborcyjnych w Europie.

W kolejnym artykule wymieniono również organizacje, które można wesprzeć w walce o prawa kobiet w Polsce.

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsceinstagram.com/dualipa

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsceinstagram.com/dualipa

Przeczytaj także: Miley Cyrus i modelka Nicole Poturalski o protestach w Polsce

Główne źródło zdjęć: Shutterstock

READ  Kamerzysta The Getaway King przedstawia w dużej mierze prawdziwą historię
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.