Connect with us

Gospodarka

Odwiedź Ukrainę – PKB Polski może wzrosnąć nawet o 2% dzięki ukraińskim uchodźcom: szczegóły

Published

on

Odwiedź Ukrainę – PKB Polski może wzrosnąć nawet o 2% dzięki ukraińskim uchodźcom: szczegóły

Ukraińcy pracujący i mieszkający w Polsce płacą także podatki, co ma istotny wpływ na siłę finansową kraju. Istotną rolę odgrywają Twoje nawyki konsumpcyjne, w tym zakupy i inne rodzaje wydatków. Dowiedz się więcej o wpływie Ukraińców na polską gospodarkę.

Polisa ubezpieczeniowa to gwarancja Twojego bezpieczeństwa i spokojnego pobytu poza granicami Ukrainy

Polisa ubezpieczeniowa to gwarancja Twojego bezpieczeństwa i spokojnego pobytu poza granicami Ukrainy

KUPIĆ

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych pięciu lat PKB Polski wzrośnie nawet o 2%, dzięki wysokiemu wskaźnikowi zatrudnienia uchodźców z Ukrainy i znaczącym składkom na system ubezpieczeń społecznych. Opinię tę wyraził Maciej Duszczyk, Zastępca Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ukrinform Raporty.

Urzędnik podkreślił, że wskaźnik zatrudnienia ukraińskich uchodźców w Polsce jest wyższy niż w innych krajach UE.

„Aktualne dane pokazują, że wskaźnik zatrudnienia w Polsce wynosi 67 proc., podczas gdy w Niemczech nie przekracza nawet 30 proc.” – powiedział.


Odwiedź Ukrainę w mediach społecznościowych: telegram | youtube | Instagrama | Facebook | Þjórsárden | Tik tak


Proszę zanotować! Aby zapewnić bezpieczny pobyt za granicą, warto zawczasu zadbać o solidne ubezpieczenie zdrowotne, które nie tylko pomoże Ci zachować zdrowie, ale także uchroni Cię przed nieprzewidzianymi wydatkami. Na stronie Visit Ukraine mogą Państwo wykupić ubezpieczenie obejmujące doraźną opiekę medyczną na wypadek chorób i nieszczęśliwych wypadków oraz leczenie szpitalne i ambulatoryjne na całym świecie. Dodatkowo na naszym portalu możesz od razu ubiegać się o ubezpieczenie samochodu – Zieloną Kartę, które jest obowiązkowe w 50 krajach, w tym w UE.

Ilu Ukraińców płaci podatki w Polsce?

Obecnie ponad 750 000 Ukraińców płaci składki z tytułu swojej pracy do ZUS. Jednocześnie Duszczyk zwrócił uwagę, że choć obywatele Ukrainy wnieśli znaczący wkład do polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, to wysokość wpłat na rzecz uchodźców z ZUS jest na ogół niewielka.

READ  Australia spada w cyfrowych rankingach

Pozytywny wpływ na polską gospodarkę ma także napływ uchodźców z Ukrainy. We wczesnych latach uchodźcy wojenni, którzy przybyli ze swoimi oszczędnościami, poczynili znaczne wydatki, co skutkowało szacunkowym wzrostem PKB o 0,5%. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat spodziewany jest wzrost PKB na poziomie 1,2-2%.

Według wstępnych danych w Polsce żyje aż 1 milion ukraińskich uchodźców, a Sejm zatwierdził przedłużenie dla nich tymczasowej ochrony bez zmian do 30 czerwca 2024 roku.

Przypominamy! Polski rząd przedłużył już wcześniej tymczasową ochronę uchodźców ukraińskich i ustalił nowe warunki legalnego pobytu. Decyzja została podjęta w ramach dalszego wsparcia i ochrony obywateli Ukrainy zmuszonych do ubiegania się o azyl. Dowiedz się więcej o tym, jak długo Ukraińcy mogą przebywać w Polsce.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj najświeższe wiadomości i przydatne materiały o Ukrainie i świecie w Aktualności Sekcja.


Nasza rekomendacja na bezpieczną i komfortową podróż:

Visit Ukraine Insurance – ubezpieczenie na bezpieczny pobyt za granicą bez zbędnych wydatków;

Zielona Karta – obowiązkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazdy zagraniczne;

Odwiedź Ukrainę Bilety – zarezerwuj bilety na autobusy, pociągi i samoloty do/z Ukrainy oraz pomiędzy miastami na całym świecie;

Prywatna obsługa prawna – profesjonalne doradztwo prawne w sprawach wizowych i migracyjnych;

Odwiedź Ukrainę Merch – Kupuj odzież i akcesoria patriotyczne z dostawą na cały świat.


© 2018-2023, Odwiedź Ukrainę. Wykorzystywanie, kopiowanie lub przedruk materiałów znajdujących się na tej stronie internetowej jest dozwolone wyłącznie z łączem (hiperłączem do publikacji online) do odwiedzenia Ukrainy.

Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *