Connect with us

Gospodarka

Jak ZUS dogaduje się z firmami, które realizują bon?

Published

on

Voucher turystyczny, d. H. 500 zł, które można przeznaczyć na wakacje (lub ferie) dziecka to program dla młodzieży. Zaczęło się 1 sierpnia, ale jest bardzo popularne. Do 26 sierpnia Polacy zebrali ponad 817 000 bonów na łączną kwotę ponad 701 mln zł. Kwota ta szybko rośnie, bo dzień wcześniej wynosiła około 690 mln zł. ZUS opłaca rachunki w firmach i organizacjach, które realizują bon i przekazuje im pieniądze w transzach na rachunek wskazany przez nie w systemie PUE ZUS.

  • ZUS ma dwa tygodnie od momentu dokonania transakcji na wypłatę i przelanie środków
  • Z naszych informacji wynika, że ​​firmy zazwyczaj otrzymują przelew na swoje konto w ciągu 10 do 14 dni
  • ZUS apeluje do przedsiębiorców o sprawdzenie numerów rachunków bankowych

Do tej pory roślina Płatności dokonywane w trzech ratach. Według ZUS Business Insider Polska 26 sierpnia na konta przedsiębiorców i organizacji wpłynęło około 52 mln zł. W drugiej transzy, która została wypłacona 19 sierpnia, było to ok. 44 mln zł, aw pierwszej 12 sierpnia ok. 23 mln zł. Łącznie daje to ponad 119 mln zł.

Z danych za 26 sierpnia wynika też, że Polacy wykonali ponad 200 tys. Usług. Płatności bonami łącznie ok. 147 mln zł.

ZUS: Sprawdź podany numer rachunku bankowego

– Aby płatności trafiały do ​​przedsiębiorców turystycznych i organizacji non-profit, muszą podać prawidłowy numer konta. ZUS apeluje do przedsiębiorców o sprawdzenie numerów rachunków bankowych. Zdarza się, że niektóre numery kont są nieprawidłowe lub zamknięte. Jeśli handlowcy poprawią te liczby, pieniądze zostaną natychmiast wypłacone – mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

– Pieniądze wypłacane są w sposób ciągły, niezależnie od wielkości firmy. Przykładowo, jeśli przedsiębiorca podał nieprawidłowy lub nieaktywny numer konta, pieniądze otrzyma po korekcie. Takie wypłaty – po korektach – są automatycznie przekazywane do realizacji – dodaje.

Jak wziąć udział w programie polskich kuponów turystycznych

Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje non-profit, które chcą przyjmować płatności bonem na usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą być wpisani na listę Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Można to zrobić tylko za pośrednictwem PUE ZUS. Dlatego musisz mieć profil na PUE ZUS.

Kontynuować program polskich bonów turystycznych na PUE ZUSKonieczne będzie również wypełnienie „Deklaracji przedsiębiorcy turystycznego lub organizacji non-profit o przystąpieniu do programu polskich bonów turystycznych”. Na PUE ZUS możesz zarządzać uprawnieniami osób, które akceptują płatności bonami. Tam również masz dostęp do swojego wyciągu.

Kupon turystyczny Honorować mogą również właściciele obiektów agroturystycznych ubezpieczonych w KRUS. Do dostarczenia vouchera możesz wyznaczyć pracownika, który wykonuje czynności na PUE ZUS w imieniu firmy turystycznej lub organizacji non-profit. Warunkiem wstępnym jest zarejestrowanie się jako firma turystyczna.

Czynności na PUE ZUS – w imieniu przedsiębiorcy turystycznego – wykonuje osoba wskazana jako kierownik PUE ZUS. Na przykład może zmienić szczegóły obiektu turystycznego, dodać nowego zarządcę, wskazać recepcjonistów, przeglądać transakcje i wyciągi. Menedżer musi mieć profil na PUE ZUS, a przedsiębiorca musi mieć co najmniej jednego kierownika.

Obiekt turystyczny na PUE ZUS może zarejestrować każdy, kto ma profil na tej platformiepodać dane firmy i podpisać w tym celu powyższe oświadczenie Udział w polskim programie bonusowym dla turystów. Powinny być podpisane w jeden z następujących sposobów: profil PUE, podpis kwalifikowany, podpis osobisty (e-dowód) lub profil zaufany.

DOBRZE WIEDZIEĆ:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *