Connect with us

technologia

Google wierzy, że „tablety z Androidem” to „przyszłość komputerów”

Published

on

Wygląda na to, że gdzieś w zeszłym roku Google utworzyło nową inicjatywę „tablety z Androidem”. W rzeczywistości jeden ze współzałożycieli Androida ponownie dołączył do zespołu OS, aby wziąć udział w tym wysiłku.

W ofercie pracy dla „Starszy menedżer ds. inżynierii, obsługa aplikacji na tablety z systemem Android,” Google ma do powiedzenia:

Wierzymy, że przyszłość komputerów zmierza w kierunku bardziej wydajnych i wydajnych tabletów. Pracujemy nad stworzeniem kolejnego rozdziału w dziedzinie informatyki i wkładu, uruchamiając bezproblemowe wsparcie na naszych platformach i doświadczeniach bohaterów, które odblokowują nowe i lepsze sposoby bycia produktywnym i kreatywnym.

Nawet w przypadku przetargu na zatrudnienie pierwsza linia jest bardzo śmiałą proklamacją. Kolejna para z aukcje Wskaż, że „tablety z Androidem” to konkretna inicjatywa w Google. Zadaniem tego zespołu jest ścisła współpraca z producentami OEM i twórcami aplikacji, a także z systemem operacyjnym Android. W rzeczywistości współzałożyciel Androida, Rich Miner, ponownie dołączył do działu systemów operacyjnych — jak zauważył JR Raphael w Computerworld — po przepracowaniu w GV (firmie venture capital Alphabet) i projekt edukacyjny w Google około 2016 roku.

Jako dyrektor ds. zarządzania produktami dla tabletów z systemem Android będziesz współpracować z potencjalnymi klientami w zespołach Android, platform i ekosystemów oraz w zespołach różnych produktów. Będziesz również ściśle współpracować i współpracować z producentami OEM produkującymi tablety z systemem Android oraz programistami tworzącymi dla nich aplikacje. Będziesz kierować długoterminowym kierunkiem, strategią i mapą drogową dla tabletów z Androidem.

dyrektor ds. zarządzania produktem, tablety z systemem Android

Miner dołączył do tabletów z Androidem w marcu 2021 roku, a wysiłek prawdopodobnie zaczął się wcześniej. W tamtym czasie rozwój tabletów Google obejmował: Przestrzeń rozrywkowa (patrz powyżej) i Miejsce dla dzieci wyrzutnie mediów. Oczywiście jest też Android 12L, wersja systemu operacyjnego przeznaczona dla urządzeń z dużym ekranem z określonymi optymalizacjami interfejsu użytkownika, która pojawi się w przyszłym miesiącu. Google zachęca również programistów do aktualizowania swoich aplikacji.

To ponowne zainteresowanie formatem pojawia się, ponieważ system operacyjny Chrome jest w dużej mierze postrzegany jako główny wysiłek Google w przestrzeni z tabletami Chromebook od Lenovo inny HP. Wygląda na to, że Google ma teraz podejście dwutorowe, chociaż istnieje wiele podobieństw z systemem operacyjnym Chrome, w którym działa Sklep Play i aplikacje na Androida.

Wydaje się, że wysiłek dotyczy głównie zewnętrznych producentów OEM, bez aktualnych wskazań, że dział sprzętu Google planuje tablet. Google w 2010 roku miał dwie generacje tabletów Nexus 7, a także Nexus 10 i późniejsze 9. Był też Pixel C, który podobno również działał z Chrome OS. Nie ma aktualnych plotek na temat takiego tabletu, a Google został usunięty tylko po to, by tworzyć Chromebooka z Tensorem w 2023.

.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Google na YouTube, aby uzyskać więcej informacji:

READ  Iran i MAEA przedłużają umowę o nadzorze o miesiąc, mówi Grossi
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.