Connect with us

technologia

Recenzja kolekcji Uncharted Legacy of Thieves: Remaster PS5 Remaster

Published

on

Ocena w gwiazdkach 4 na 5.

W posunięciu, które musi zbiec się z nadchodzącą datą premiery filmu Uncharted, twórcy ze studia Sony Naughty Dog wypuszczają zremasterowane wersje swoich dwóch najnowszych gier Uncharted.

Gdy kolekcja Uncharted: Dziedzictwo Złodziei zostanie wydana na PS5 w tym tygodniu (a jeszcze w tym roku na PC), gracze będą mogli ponownie odwiedzić Uncharted 4: Kres Złodzieja z 2016 r. i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo z 2017 r. z wieloma niedostępnymi opcjami graficznymi zanim.

Jednak recenzowanie remastera jest zawsze trudną sprawą – czy faktycznie recenzujesz same gry (które już po premierze otrzymały serię pozytywnych recenzji), czy zamiast tego powinieneś skupić się na dokonanych ulepszeniach? nowa wersja i czy warto za nią zapłacić?

Jeśli chcesz rzucić okiem na miniony obóz, z przyjemnością informujemy, że Kres złodzieja i Zaginione dziedzictwo są nadal naprawdę dobrymi grami i należą do najbardziej ambitnych i grywalnych tytułów w serii Uncharted. Pomiędzy tymi dwiema grami zobaczysz, jak kończy się historia Nathana Drake’a, a jego dziedzictwo żyje dalej, grając z wielu perspektyw, tak jak ty.

Szczególnie warty obejrzenia w tej chwili jest otwierający fragment Koniec złodzieja, z przedłużoną retrospekcją do młodości Nathana, która wydaje się idealnym prototypem roli Toma Hollanda w nadchodzącej adaptacji teatralnej. Ten początkowy poziom to zarówno wprowadzenie do Nathana jako postaci, jak i samouczek dotyczący ogólnej mechaniki gry, dzięki czemu jest to idealne miejsce dla nowych lub powracających fanów.

Kolekcja Uncharted: Legacy of Thieves sprawia, że ​​dwie świetne gry wyglądają lepiej niż wcześniej.

Jeśli szukasz rozwiązania dla Uncharted, które towarzyszy twojemu podekscytowaniu filmem, te gry będą działać dobrze – mają świetne sekwencje akcji, pokręcone narracje oraz szereg interesujących postaci do poznania i obszarów do odkrycia.

READ  Witamy w epoce intrapreneur

Ale co z drugim obozem? Co ten remaster dodaje do tych popularnych gier? Uncharted 4: Kres Złodzieja ma już 93 metakrytyczny Zdobywaj punkty, gdy The Lost Legacy ma przyzwoite 84 metakrytycznywięc po co kupować ten remaster zamiast grać w oryginalne gry (które prawdopodobnie można znaleźć tańsze niż pakiet remasterów)?

Cóż, korzyści płynące z tego remasteru dotyczą głównie kategorii wizualnej, a Sony i Naughty Dog rozszerzają opcje pod względem wierności graficznej i wydajności klatek na sekundę. Gry zostały wyposażone w co najmniej trzy różne tryby wizualne.

Twoje opcje to tryb jakości (która oferuje do 30 klatek na sekundę i rozdzielczość 3840 x 2160, lepiej znaną jako 4K), tryb wydajności (do 60 fps i rozdzielczość 2560 x 1440, lepiej znana jako QHD) lub Tryb Performance Plus (do 120 kl./s i rozdzielczość 1080p, czyli standardowa rozdzielczość full HD). To naprawdę fajna gama opcji, ale będziesz potrzebować czegoś więcej niż tylko PS5, aby w pełni skorzystać z tych opcji.

Jeśli masz naprawdę fajny monitor do gier lub jeden z najlepszych telewizorów do gier (takich jak LG C1), możesz wybrać jedną z tych opcji. Jeśli uda Ci się uruchomić i uruchomić tryb Performance Plus, gra będzie płynniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Lub jeśli możesz uruchomić tryb jakości, postacie i ustawienia w grach będą wyglądać ostrzej niż wcześniej. Wszystkie te opcje są świetne i z pewnością zostaną dobrze przyjęte, gdy kolekcja Legacy of Thieves zostanie później wydana na PC.

Warto tutaj podkreślić, że Twój przebieg może się różnić, jeśli chodzi o oglądanie i korzystanie z tych ulepszeń wizualnych. Jeśli nie zaktualizowałeś telewizora od czasu ostatniego grania w te gry i nie możesz uruchomić 4K lub osiągnąć 120 klatek na sekundę na wybranym ekranie, możesz mieć problem z uświadomieniem sobie korzyści płynących z ponownego zakupu tych gier w tym odlotowym nowym pakiecie. (Pamiętasz, kiedy wyszło Mass Effect: Legendary Edition, a druga i trzecia gra wydawały się bardzo podobne do swoich oryginalnych wersji? Jeśli nie masz za sobą potężnego ekranu, możesz poczuć tutaj porównywalne wrażenie.)

READ  Battlefield 2042 Leak ujawnia ogromne skrócenie funkcji przed premierą

Oprócz nowych trybów wizualnych jest jeszcze kilka innych zmian, którymi możesz się cieszyć. Niezależnie od tego, który tryb mogą uruchomić, gracze o orleokich powinni również zauważyć pewne ulepszenia na ekranie w rozdziałach samych gier, przy czym poziom szczegółowości został zwiększony w wielu kluczowych obszarach, dzięki czemu ogólne wrażenie jest nieco bogatsze i bardziej realistyczne. Możesz również zauważyć, że w niektórych miejscach kontrast został zwiększony, przez co kolory wyróżniają się nieco bardziej. W końcu wyszarzone spojrzenia nie są już tak modne, jak kiedyś.

Zmiany zachodzą również za kulisami, z szybszymi czasami ładowania, a także dźwiękiem 3D i funkcjami kontrolera DualSense, takimi jak haptyczne sprzężenie zwrotne i wyzwalacze adaptacyjne. Naughty Dog w zasadzie przekształciło te gry na PS4 w gry na PS5, więc te nowe wersje warto sprawdzić, jeśli masz PS5, dobry telewizor i chcesz dostać się do serii Uncharted (albo po raz pierwszy, albo jako powracający fan) .

Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że Naughty Dog mógł zrobić coś bardziej efektownego, aby uczcić premierę wielkiego filmu Uncharted. Podczas gdy zupełnie nowa gra Uncharted mogła być zbyt wielką nadzieją (Naughty Dog była dość zajęta franczyzą The Last of Us przez ostatnie kilka lat), byłoby miło ją zobaczyć w pełni zremasterowana kolekcja, która w taki sam sposób potraktowała pierwsze trzy gry Uncharted, jak i nowsze.

Wygląda na to, że oryginalna trylogia Uncharted nie została odświeżona od czasu wydania The Nathan Drake Collection z 2015 roku na PS4. Oczywiście aktualizacja tych starszych gier byłaby znacznie większym i bardziej czasochłonnym zadaniem. Naprawdę nie można winić za to deweloperów, ale to, co mamy zamiast w pełni zremasterowanego zestawu, przypomina Uncharted: The Ones That Needed The Least Work Collection.

READ  Technologia GateHouse Maritime do ochrony Morza Bałtyckiego

Nazywanie tego grabieżą pieniędzy byłoby trudne, ponieważ ulepszenia tutaj są zarówno niezwykłe, jak i godne podziwu, ale można argumentować, że pojawienie się Nathana Drake’a na dużym ekranie zasługiwało na większy impuls dla swojego odpowiednika w grze wideo.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection zadebiutuje na PS5 28 stycznia, a na PC w 2022 roku.

Podążać Radio Times Gaming na Twitterze dla najnowszych ustaleń. A jeśli szukasz czegoś do obejrzenia, sprawdź nasz przewodnik telewizyjny.

Odwiedź nasz harmonogram wydań gier wideo dla wszystkich nadchodzących gier na konsole. Sprawdź nasze centra, aby uzyskać więcej informacji o grach i technologii.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.