Connect with us

technologia

Ładowarka USB-C o mocy 140 W do 16-calowego MacBooka Pro firmy Apple jest jak dotąd najmocniejsza

Published

on

Ładowarka USB-C o mocy 140 W do 16-calowego MacBooka Pro firmy Apple jest jak dotąd najmocniejsza

Apple MacBook Pro

Ilustracja: Stephen Shankland / CNET

Apple chwalił się, jak wydajny jest nowy MacBook Pro Laptopy zadebiutują w poniedziałek, ale do naładowania największego z nowych laptopów potrzebna jest najbardziej energochłonna ładowarka do laptopa Apple, potężna 140-watowa cegła.

Wcześniejsze 16-calowe MacBooki Pro firmy Apple obsługujące Procesory Intela, które Apple wyrzuca ze swojej rodziny Macktóry był dostarczany z ładowarką 96-watową. 140-watowa ładowarka, która jest dostarczana tylko z 16-calowym MacBookiem Pro, może korzystać z portów USB-C laptopa lub jego. zapewnić prąd zrewitalizowany port ładowania MagSafe w zależności od tego, który kabel podłączysz do portu USB-C w ładowarce.

„MagSafe 3 ma nowy projekt, który zapewnia systemowi większą wydajność” — powiedział podczas premiery Shruti Haldea, menedżer linii produktów Mac. Dzięki nowemu standardowi ładowanie z dużą mocą działa również w tym roku z portami USB-C laptopa zwiększa moc ładowania USB do 240 watów.

Obsługa nowego standardu USB-C jest ważna dla każdego, kto chce używać ładowarki Apple na innych urządzeniach lub ładowarek innych firm w nowych MacBookach Pro firmy Apple.

16-calowy MacBook Pro ma taką samą baterię o pojemności 100 Wh jak jego poprzednik, ale jest wyposażony w technologię szybkiego ładowania, dzięki czemu klienci mogą uzyskać więcej energii po przejściu na ładowarkę. 14-calowy MacBook Pro, dostępny w konfiguracjach z mniejszymi 67-watowymi i 96-watowymi ładowarkami, ma 70-watową baterię Hout, która jest o około 20% większa niż model z procesorem Intel, który zastępuje.

Ładowarka o dużej pojemności nie zaskoczyła Bensona Leunga, inżyniera Google, który zajmował się technologią USB-C, w tym Wyśledź wczesne problemy. „Apple odegrał kluczową rolę w zaproponowaniu… nowych poziomów napięcia grupom roboczym USB, więc miałoby sens, że planują wydanie pierwszej implementacji”, powiedział powiedział w poniedziałkowym poście na Reddicie.

Dodał, że szybkie wsparcie dla nowego, wysokowydajnego USB następuje równolegle z wczesnym wprowadzeniem USB-C w 2016 roku przez Apple i Google. Obie firmy były w stanie szybko wesprzeć nową technologię, ponieważ Pomogli ustalić standardy, dodał Leung.

Nowe 14-calowe i 16-calowe laptopy MacBook Pro firmy Apple są zasilane samodzielnie Procesory M1 Pro i M1 Max. U niego Wydarzenie związane z premierą MacBooka Pro, Apple ogłosiło również swoje AirPods 3 i bardziej kolorowe HomePod Mini inteligentne głośniki.

USB zwiększył swoją siłę w branży technologicznej, rozszerzając zadania związane z przesyłaniem danych o ładowanie, najpierw w telefonach i innych małych urządzeniach, a ostatnio w laptopach. Jest to dobrodziejstwo dla konsumentów, którzy mogą używać tych samych ładowarek do ładowania akumulatorów w laptopach, słuchawkach, tabletach, telefonach, konsolach do gier i innych produktach.

Jednym z obszarów, który był poza zasięgiem USB, były wysokiej klasy laptopy do gier, które wymagały więcej niż maksymalne 100 watów, które może dostarczyć USB. Aby to naprawić, standardowa grupa Forum Implementatorów USB rozszerzone ładowanie USB z kilkoma nowymi poziomami do 240 watów poziomów ładowania w tym roku.

Standard zasilania USB-IF reguluje poziomy mocy tak, aby ładowarka o dużej mocy nie uszkodziła urządzenia o niskim poborze mocy.

Apple sprzedaje swoją ładowarkę 140 W osobno za 99 USD ale nie zawiera kabla ładującego.

READ  Polska planuje stać się potęgą nuklearną
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *