Connect with us

technologia

Dyrektor generalny Niantic udostępnia teaserowy obraz urządzenia okularów TechCrunch AR

Published

on

Oh cześć. Więc co to jest? Zestaw słuchawkowy AR marki Niantic? Może? John Hanke, dyrektor generalny programisty Pokémon GO, drażnił się, czym może być urządzenie do noszenia na głowie, gdy firma podjęła bardziej agresywną wyprawę w rzeczywistość rozszerzoną.

„To ekscytujące widzieć postępy, jakie robimy, aby udostępniać nowe typy urządzeń korzystających z naszej platformy” – zauważył dyrektor zarządzający w tekście dołączonym do zdjęcia zauszników z nazwą Niantic w jasnopomarańczowym kolorze.

Niantic był dość aktywnym inwestorem w sprzęt do rzeczywistości rozszerzonej, więc są szanse, że stworzyli również markę start-upu w projekcie, ale ten tajemniczy kadr obrazu z pewnością sprawia, że ​​wydaje się, że jest to urządzenie z własną marką. Istnieje również możliwość, że będzie to produkt z kategorii „inteligentne okulary”, który nie obejmuje wyświetlacza, ale zamiast tego skupia się na włączeniu funkcji audio lub aparatu do okularów. Niantic ogłosił już, że będzie współpracował z Qualcomm w celu zdefiniowania projektu referencyjnego dla platformy sprzętowej XR.

Poprosiliśmy Niantic o dodatkowe uwagi.

W szczególności teaser na Twitterze śledzi również publikację przez Niantic ogłoszenia o pracę dla szefa AR OS Engineering.

„Jesteśmy na ambitnej misji przekształcenia świata w płótno rzeczywistości rozszerzonej, na którym mogą malować gry i inne aplikacje” – czytamy w liście. „Ta przyszłość zostanie w pełni zrealizowana dzięki wyświetlaczom AR Head Mounted (HMD). Zespół inżynierów Niantic poszukuje inspirującego przewodnika do nadzorowania technicznego wsparcia, aby pomóc zbudować system operacyjny AR dla HMD i udostępnić aplikacje milionom graczy Niantic. “

Obraz pojawia się pośród wielu działań jednorazowego spin-outu Google. Zeszły tydzień Firma ogłosiła tytuł AR oparty na Pikminie, kolejna współpraca Nintendo po niezwykle udanym tytule Pokémon. Wcześniej w tym miesiącu została zaprezentowana wersja Pokémon GO typu proof-of-concept, która działa na platformie Microsoft HoloLens 2.

READ  Aplikacje na iOS i iPadOS do wypróbowania - luty 2021 r

Platforma AR Niantic była w dużej mierze trzymana w tajemnicy, ponieważ firma wydaje się czekać na bardziej aktywny moment w rozwoju rzeczywistości rozszerzonej, aby uzyskać duży impuls. Niektóre z tych działań można ostatecznie zdefiniować przez szerszy ekosystem sprzętu AR, a ponieważ Apple i Facebook rywalizują o wydanie własnych urządzeń, wyobrażam sobie, że gracze tacy jak Niantic mają obawy, że te wczesne urządzenia będą polegać na oprogramowaniu od dostawców po raz pierwszy. początkowo pozostawiając mniej opcji platformy dla stron trzecich.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *