Connect with us

technologia

Expo 2020 Dubai: stada modeli ptaków wędrownych fruwają w Pawilonie Polski i obiecują chwile na Instagramie

Published

on

Dziesiątki tysięcy ptaków wędrownych, które co roku przylatują z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i świata arabskiego, będą reprezentowane w przyciągającej wzrok instalacji na Expo 2020 w Dubaju.

Stylizowane ptaki z białego metalu, kołyszące się pod wpływem wiatru, przesłaniają pokryty drewnem pawilon przypominający drzewo.

To symbolizuje ucieczkę ogromnych stad, które przenoszą się do Emiratów w poszukiwaniu cieplejszych temperatur.

Pracownicy zapinają linki, które łączą metalowe ptaki wewnątrz i na zewnątrz Pawilonu Polski. Urzędnicy powiedzieli, że instalacja ptaków wędrownych ma przekazywać przesłanie o współistnieniu ludzi i przyrody.

Rzeźba ptaków zostanie zmontowana i będzie jednym z punktów na Instagramie Twojej wizyty na targach

Adrian Malinowski, Komisarz Generalny Pawilonu Polski

Adrian Malinowski, komisarz generalny Pawilonu Polski, powiedział, że miliony fanów Instagrama byłyby pod wrażeniem wizualnej reprezentacji i jej znaczenia – i chcieliby publikować zdjęcia i filmy online.

„To wyjątkowe przeżycie, gdy odwiedzasz podobny do drzewa budynek, który daje rozsądne poczucie ruchu.

„Rzeźba ptaków będzie jednym z punktów na Instagramie Twojej wizyty na Expo” – powiedział Malinowski w rozmowie z Narodowy.

„Będziesz się poruszał nawet przy bardzo słabym wietrze. Jeśli chodzi o tysiące ptaków wędrownych, rzeźba naprawdę przypomina to, co łączy Polskę ze światem arabskim i samymi ZEA. „

Pracownicy budują instalację ptaków wędrownych na pawilonie Polski na terenie Expo 2020 w Dubaju. Antonie Robertson / The National

Pawilon jest wąski u podstawy i rozciąga się na dwa wyższe piętra, aby przedstawić rozłożystą koronę drzewa.

Polska znana jest jako raj dla obserwatorów ptaków, z setkami gatunków gniazdujących na łąkach, mokradłach i polach.

„Naszą dewizą jest kreatywność inspirowana naturą” – powiedział Malinowski.

„Polska jest latem wylęgarnią ptaków wędrownych. Opiekują się pisklętami, a późną jesienią i wczesną zimą latają do Afryki, Azji i na Półwysep Arabski, aby sprostać cieplejszym warunkom. Następnie cykl się powtarza.

„A więc ptaki są postrzegane jako polskie, ale też arabskie. To naprawdę pasuje do tematu mobilności Expo”.

Pawilon Polski podkreśli także krajowy przemysł satelitarny i badania nad technologiami kosmicznymi.

Pierwsze dwa piętra będą otwarte dla zwiedzających Expo, a trzecie piętro zapewni firmom przestrzeń do interakcji w salach konferencyjnych i odkrywania przyszłej współpracy.

Nie zabraknie również polskiej ekspozycji stołowej ze stopów aluminium wykorzystywanych w przemyśle lotniczym do sprzętu naziemnego i statków kosmicznych.

„To doświadczenie będzie wprowadzeniem do polskiej kultury, gościnności i życzliwości” – powiedział Malinowski.

„Jesteśmy z tego dumni, ponieważ kochamy naszych gości i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby czuli się jak w domu.

„Gościnność jest w naszej kulturze, wywodzi się z naszej tradycji i historii. Za pomocą polskiego stołu zaprezentujemy naszą kreatywność nowoczesnymi materiałami i naturalnymi surowcami. „

Kiedy wystawa ogłosiła roczne opóźnienie w otwarciu do października 2021 r., Polscy planiści zmodyfikowali eksponaty i uczynili je interaktywnymi z wielkoformatowymi projekcjami multimedialnymi i zdalnymi elementami dotykowymi ze względu na obawy Covid-19.

„To będzie wciągające, ale ze względów bezpieczeństwa wyrzuciliśmy 99 procent ekranów dotykowych” – powiedział Malinowski.

„Wprowadziliśmy czujniki dźwięku. Zwiedzający oprowadzani są po lekkich wzorach. W każdej strefie postaramy się zainteresować widzów, ale stosując bezpieczne rozwiązania. „

Zostaną zainstalowane czujniki do pomiaru hotspotów, a gospodarze będą kierować odwiedzających do mniej zaludnionych sekcji.

Ogólne przesłanie jest takie, że pomimo dystansu społecznego podyktowanego pandemią koronawirusa, harmonia jest niezbędna.

„Świat nie jest już taki sam. Ale musimy być bliżej niż kiedykolwiek, nawet jeśli nie jest to fizycznie możliwe.

„Postaramy się rozwiązać te problemy, wzmacniając relacje” – powiedział Malinowski.

Około 70 studentów jest rekrutowanych w Polsce jako gospodarze i oprowadzający gości po pawilonie. Pierwsza grupa przyjedzie do ZEA na trzy miesiące we wrześniu.

Pan Malinowski, który często podróżował do Dubaju, aby nadzorować prace nad Pawilonem Polski, w sierpniu przeprowadzi się do miasta wraz z żoną i dwójką małych dzieci. Uczynią ZEA ich domem na rok.

„Cała rodzina jest podekscytowana przyjazdem do Dubaju. Obecnie szukamy szkół dla naszych dzieci ”- powiedział.

„To będzie wspaniała przygoda dla całej rodziny. Pomoże nam to przygotować się do targów i jest naszym zobowiązaniem, aby odnieść sukces. „

Replika naturalnej wielkości Dawida Michała Anioła na Expo 2020 – na obrazach

READ  W ten sposób big data zmieni Twój biznes
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *