Connect with us

Gospodarka

Zatrudnienie w Polsce zwalnia, płace brutto w lipcu

Published

on

postacie

Zdjęcie: kolbet / Shutterstock.com

Zatrudnienie w polskich przedsiębiorstwach wzrosło o 1,8% rok do roku do 6,362 mln osób w lipcu, po wzroście o 2,8% w poprzednim miesiącu, jak podał w środę warszawski Główny Urząd Statystyczny (WNP).

W ujęciu miesięcznym zatrudnienie w firmach pozostało na niezmienionym poziomie 0,0%. W odrębnym raporcie Urzędu Statystycznego wykazano, że przeciętne wynagrodzenia brutto w Polsce wzrosły w lipcu o 8,7% w porównaniu z rokiem poprzednim i wyniosły 5851,87 zł (1 504,60 euro). W ujęciu miesięcznym przeciętne wynagrodzenie brutto wzrosło w lipcu o 0,9%.

WSPIERAJ BUDAPESZTOWY DZIENNIK BIZNESOWY

Produkowanie dziennikarstwa godne tego miana to kosztowny biznes. Przez 27 lat redaktorzy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starali się dostarczać Ci wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym możesz zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im nadal dobrze funkcjonować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentują z pomysłem zaangażowania swoich kluczowych interesariuszy, czyli czytelników.

Pragniemy zaoferować naszym czytelnikom taką możliwość. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Kliknij na nasz przycisk Wesprzyj BBJ i możesz wybrać, ile i jak często wysyłać nam swoje posty.

READ  Wizyta Morawieckiego w Paryżu stawia współpracę gospodarczą ponad polityką
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *