Connect with us

Gospodarka

Torysi twierdzą, że plany SNP i Zielonych dotyczące dwóch nowych zagranicznych biur mogą kosztować podatników 1,6 miliona funtów

Published

on

Według szkockich torysów plany SNP i Zielonych dotyczące dwóch nowych zagranicznych biur mogą kosztować podatników 1,6 miliona funtów rocznie.

Projekt traktatu ich porozumienia koalicyjnego nakreśla cele dla baz rządowych w stolicy Danii Kopenhadze i Warszawie w Polsce.

3

SNP i Zieloni chcą dwóch nowych biur zagranicznych, w tym jednego w KopenhadzeŹródło: Alamy
Druga planowana lokalizacja to Warszawa, Polska

3

Druga planowana lokalizacja to Warszawa, PolskaŹródło: Alamy

Celem jest „wzmocnienie stosunków międzynarodowych Szkocji”.

Siedem biur w Berlinie, Waszyngtonie, Paryżu, Pekinie, Brukseli, Dublinie i Ottawie miało w zeszłym roku budżet w wysokości 5,7 miliona funtów – po nieco ponad 800 000 funtów każdy.

Tory Stephen Kerr powiedział: „SNP pochyla się teraz na tyle, by udawać, że jest niezależne i wydaje dodatkowe 1,6 miliona funtów na swoje psy na kolanach, Zielonych.

TORY BLAST

„I są całkiem gotowi, aby podatnik wziął to pod uwagę.

„Ten i pozostałe 5,7 miliona funtów byłoby lepiej wydane na pomoc szkołom, NHS i rozwiązywanie naszych problemów związanych z alkoholem i narkotykami”.

Dodał: „Istnieje doskonała reprezentacja rządu Wielkiej Brytanii w UE w Brukseli i jest ona bardzo zdolna do wspierania szkockich interesów”.

Rząd szkocki określił roszczenie pana Kerra w wysokości 1,6 miliona funtów jako „fikcyjne”.

Rzecznik powiedział: „W odpowiednim czasie ustalimy koszt nowych biur.

„Międzynarodowa sieć Szkocji przyciąga inwestycje i stwarza możliwości i korzyści dla mieszkańców Szkocji w kraju.„Nasza międzynarodowa obecność jest jeszcze ważniejsza w następstwie Brexitu i szkód, jakie wyrządza on naszej gospodarce, naszym miejscom pracy i naszemu handlowi – oraz wspieranie ekologicznego ożywienia po pandemii.

„Pomimo wyzwań stawianych przez CovId-19, wysiłki mające na celu przyciągnięcie inwestycji za pośrednictwem naszych biur w kraju i za granicą pomogły w zwiększeniu BIZ w Szkocji o 6 procent w 2020 r., w porównaniu z 12-procentowym spadkiem w całej Wielkiej Brytanii”.

READ  Generali odwołuje ofertę Aviva Poland w walce ze źródłami NN

[email protected]

Partie proindyjskie podpisały umowę koalicyjną

3

Partie proindyjskie podpisały umowę koalicyjnąZdjęcie: PA
Setki szkockich zwolenników niepodległości maszerują ulicami Glasgow


Płacimy za Twoje historie i filmy! Masz historię lub wideo do The Scottish Sun? Napisz do nas na [email protected] lub zadzwoń pod numer 0141 420 5300. w


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *