Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Irlandia kończy kampanię EuroHockey ze zwycięską oceną w Polsce

Published

on

Irlandia spisała się znakomicie w pierwszej połowie, kontrolowała posiadanie piłki i strzeliła dwa mocne bramki przez O’Dea i Johnny’ego McKee.

Ale Polska wróciła do wyścigu w trzeciej kwarcie po zmianie karnego zakrętu. Wojciech Rutkowski i Jacek Kurowski zdobyli bramki po obu stronach po strzale Shane’a O’Donoghue’a na 3:2 na 15 minut przed końcem.

W otwartej ostatniej kwarcie to O’Dea załatwił sprawę, uderzając trzy minuty przed czasem.

Zarejestrować do naszego codziennego biuletynu

Biuletyn i przebić się przez hałas

Irlandczyk Kevin O’Dea strzelił dwa gole w wygranym w weekend Mistrzostwach Europy w hokeju na lodzie II z Polską. Zdjęcie autorstwa Adriana Böhma.

Stare powiedzenie „zawsze wygrywaj swój ostatni mecz” zostało osiągnięte, aby ukoronować zachęcający tydzień, w którym Mark Tumilty rozdał siedem nowych reprezentacji i osiągnął główny cel, jakim był bilet kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata.

Tymczasem strona toczyła się z ciosami, z dwoma graczami zbanowanymi na tydzień przed podróżą i dwoma kolejnymi – Luke Madeley i Jamie Carr – którzy spędzili cały tydzień na kwarantannie zgodnie z polskimi przepisami po bliskim kontakcie podczas ich lotu.

W tych okolicznościach, pomimo rozczarowania piątkową porażką ze Szkocją w półfinale, nie zabrakło do myślenia.

„Uznałem, że niektóre z naszych hokejów są doskonałe; Faceci na pewno się dostarczyli ”- powiedział Tumilty. „Kiedy sprawdziłem półfinały w Szkocji, graliśmy sporadycznie, ale nie wystarczająco długo, więc to było miłe i pozytywne.

„Sprawy z Covidem były czasami zdecydowanie trudne; To wspaniałe doświadczenie dla drużyny.

„Dwadzieścia złych minut przeciwko Szkocji dużo nas kosztowało; Gdybyśmy w tej fazie grali tak jak dzisiaj, byłby to zupełnie inny wynik.

„Nie możemy sobie na to pozwolić na żadnym poziomie i musimy to zaakceptować i upewnić się, że to zmienimy, że nie mamy zaklęć, które nas kosztują.

„Na plus, Kevin [O’Dea] strzelił trzy gole z pomocy w swoim pierwszym turnieju; świetny występ i pokazuje swój potencjał.

„Bardzo zadowolony z tego i tego, jak zrobili to wszyscy młodzi ludzie.

„Kyle Marshall właśnie zdobył Człowieka Gry i przez cały tydzień był genialny.

„James Milliken w bramce spóźnił się i jestem zadowolony z jego występu.

„Starsi chłopcy również zasługują na uznanie za to, jak pomogli w występach i jak poradzili sobie z bałaganem w naszych przygotowaniach.

“Rozczarowany, że nie dotarłem do finału, ale szczęśliwy, że udało mi się zakończyć na wysokim poziomie.”

Tymczasem dla O’Dea było to pamiętne zakończenie jego pierwszego międzynarodowego turnieju, zaledwie dwa miesiące po otrzymaniu certyfikatu odejścia.

„Nie weszliśmy do turnieju z nadzieją zdobycia brązu, ale biorąc pod uwagę, że byliśmy na tej pozycji, jesteśmy podekscytowani wygraniem tego turnieju” – powiedział. „Opuszczenie Cert było trudne, ale Eoin (Cunniffe), Mark (Tumilty), Neil (Irwin), Jason (Klinkradt) bardzo dobrze mnie przygotowali.

„Nawet kiedy nie mogłem dostać się na trening na studiach, robiłem wszystkie ich plany biegowe.

“Wspaniale było dostać się do turnieju i nie sprawiło, że awans był nawet w połowie tak zły!”

Irlandia była na prowadzeniu w dziewiątej minucie, kiedy potężna piłka Petera McKibbin trafiła do kręgu do O’Dea na tylnym słupku.

Przed końcem pierwszej kwarty było 2-0, druga bramka była sprytnym posunięciem, które znalazł McKee.

Po długiej przerwie Polacy wkroczyli do walki mocniej, a Rutkowski oddał perfekcyjny strzał w prawy górny róg.

Ta groźba szybko się rozwiała, gdy O’Donoghue strzelił swojego czwartego gola w tym tygodniu precyzyjnym przeciągnięciem w 38. minucie, co dało Irlandii wynik 3:1.

Ale gospodarze znów byli w akcji przed Kurowskim.

Na trzy minuty przed końcem Sean Murray i McKee wykorzystali szansę dla Iana Stewarta. Jego strzał został uratowany, ale padł tylko na czekającego O’Dea.

Wiadomość od redaktora:

Dziękujemy za przeczytanie tej historii na naszej stronie internetowej. Chociaż mam twoją uwagę, mam też dla ciebie ważną prośbę.

Abyśmy mogli nadal dostarczać wysokiej jakości i godne zaufania wiadomości lokalne na tej bezpłatnej stronie internetowej, proszę o zakup kopii naszej gazety, kiedy tylko jest to możliwe.

Nasi dziennikarze są doskonale wyszkoleni, a nasze treści są niezależnie regulowane przez IPSO zgodnie z jednymi z najsurowszych standardów na świecie.

Ale bycie twoimi oczami i uszami ma swoją cenę. Dlatego potrzebujemy Waszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek, aby kupować nasze gazety w tym kryzysie.

Ponieważ blokada koronawirusa ma duży wpływ na wielu naszych cenionych lokalnie reklamodawców – a co za tym idzie na otrzymywane przez nas reklamy – bardziej niż kiedykolwiek polegamy na Tobie, aby pomóc nam na bieżąco informować Cię i kupować egzemplarz naszej gazety, jeśli możesz na pewno .

Możesz także cieszyć się nieograniczonym dostępem do najlepszych wiadomości z całej Irlandii Północnej i Wielkiej Brytanii, subskrybując Newsletter.de

Dzięki subskrypcji cyfrowej możesz przeczytać więcej niż pięć artykułów, zobaczyć mniej reklam, cieszyć się krótszym czasem ładowania i uzyskać dostęp do ekskluzywnych biuletynów i treści. odwiedzać https://www.newsletter.co.uk/subscriptions Zarejestruj się teraz.

READ  Francja: Kościoły zamknięte do połowy grudnia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *