Connect with us

Najważniejsze wiadomości

DIF kupuje dwa lądowe projekty wiatrowe w Polsce

Published

on

OX2 AB i DIF Capital Partners poinformowały, że DIF za pośrednictwem DIF Infrastructure Fund VI nabędzie 100 proc. Dwóch lądowych projektów wiatrowych w województwie podlaskim i łódzkim o łącznej mocy 63 MW.

Projekty wiatrowe, które zostaną wyposażone w turbiny Vestas V126, zostały opracowane i zostaną zbudowane w ramach indywidualnego kontraktu EPC dostarczonego przez OX2. Budowa rozpoczęła się wraz z zakończeniem transakcji, a projekty mają zostać uruchomione pod koniec 2022 roku.

OX2 będzie odpowiedzialny za techniczne i komercyjne zarządzanie projektami wiatrowymi i zapewni maksymalne osiąganie projektów.

Całkowita produkcja szacowana jest na ok. 200 GWh rocznie, co odpowiada rocznemu zużyciu energii elektrycznej przez około 50 000 gospodarstw domowych; Oznacza to około 70 000 ton emisji CO2 rocznie z paliw kopalnych. Projekty będą wspierać transformację energetyczną w Polsce, zwiększając potencjał kraju w zakresie energii odnawialnej i zmniejszając zależność od wytwarzania energii z paliw kopalnych.

Informacje o projektach farm wiatrowych:

Łącznie na farmie wiatrowej Grajewo w Grajewie, powiat grajewo, gmina Grajewo powstaje 12 turbin (40 MW). Szacunkowa roczna produkcja: 131 GWh / rok.
Turbiny: Vestas V126-3,45 MW, górna wysokość 200 m.
Główny wykonawca: CJR RENEWABLES (fundamenty, drogi), Electrum sp. Z oo (sieć SN, podstacja i przyłącze do sieci SN / WN), Vestas (dostawa i montaż turbin).

Łącznie na farmie wiatrowej Sulmierzyce w Sulmierzycach powiat krotoszynski gmina Sulmierzyce powstaje 7 turbin (23,1 MW). Szacunkowa roczna produkcja: 68 GWh / rok. Turbiny: Vestas V126-3,3 MW, górna wysokość 200m.
Główny wykonawca: ONDE SA (fundament, drogi, sieć wewnętrzna, podstacja, przyłącze sieciowe), Vestas (turbiny).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *