Connect with us

Świat

Dziesiątki tysięcy protestują przed domem Netanjahu przed wyborami Izraela

Published

on

Dziesiątki tysięcy Izraelczyków protestowało przed premierem Benjamin NetanyahuBenjamin (Bibi) Netanyahu WIĘCEJDom w sobotę, zaledwie trzy dni przed wyborami w kraju.

W nagraniu nagranym podczas demonstracji protestujący wzywali do zakończenia 12-letnich rządów Netanjahu, gdy kraj przystępuje do swoich czwartych wyborów w ciągu dwóch lat. Protest Według raportu była to największa liczba przeciw Netanjahu w tym roku. Lokalne media oszacowały tłum na ponad 20 000 osób od Reuters.

Oczekuje się, że partia Likud Netanjahu zdobędzie większość mandatów parlamentarnych w wyborach 23 marca, choć nie jest jasne, czy zdoła zdobyć większość samodzielnie, czy też połączyć się z inną partią.

Demonstracje odbywają się również, gdy Netanjahu pozostaje uwikłany w rzekomy skandal korupcyjny obejmujący przekupstwo, oszustwa i nadużycie zaufania. Premier utrzymuje swoją niewinność.

Czwarte, trwające dwa lata, przedterminowe wybory Izraela rozpoczęły się w grudniu, kiedy parlament nie dotarł do terminu zatwierdzenia budżetu. Do załamania doszło z powodu sporu między Netanjahu a ministrem obrony Bennym Gantzem o budżet państwa, co ma kluczowe znaczenie dla porozumienia o podziale władzy, które osiągnęli po trzecich wyborach. Wybory postawiłyby Gantza w roli premiera w listopadzie 2021 roku.

Netanjahu był wspierany w poprzednich wyborach dzięki bliskim związkom z poprzednimi wyborami Prezydent TrumpDom Donalda Trumpa Illinois podejmuje uchwałę potępiającą przedstawiciela państwa. Demokraci z Florydy wzywają do ponownego przeprowadzenia wyborów po tym, jak były senator rzekomo sfałszował wyścig. Biden i Harris rozmawiają WIĘCEJ na temat prawa do głosowania ze Stacey Abrams w Atlancie. Biały Dom przeniósł ambasadę USA do Jerozolimy, uznał suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan i pomógł zawrzeć układy pokojowe z czterema państwami z większością arabską, a także pomógł premierowi argumentować, że jego więzi z Waszyngtonem są kluczem do dobrobytu Izraela.

READ  Watykan: Decyzją Papieża Sekretariat Stanu zostaje pozbawiony prawa do zarządzania swoimi funduszami

Podczas gdy stosunki z USA prawdopodobnie ulegną zmianie poniżej Prezydent BidenJoe Biden Rosja, Chiny Narastają napięcia w Białym Domu Po mocnym starcie Biden staje przed nowymi wyzwaniami. Feinstein otwiera drzwi, aby wesprzeć reformę obstrukcji WIĘCEJNetanjahu, który przyjął ostrzejsze stanowisko w sprawie izraelskich działań na Zachodnim Brzegu, nadal jest optymistą, że nowe stosunki Jerozolimy z państwami arabskimi i jej szybki program szczepień przeciwko koronawirusowi zatrzymają go na swoim stanowisku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *