Holandia vs. Polska – Raport z meczu piłki nożnej – 11 czerwca 2022

David Klaassen oraz Denzel Dumfries Strzelił gole w drugiej połowie, a Holandia zremisowała z Polską 2:2 w sobotnim meczu Ligi Narodów A.

kapitan domu Memphis Depay Nie trafił z rzutu karnego w końcówce, który zapewniłby jego drużynie wszystkie trzy punkty, gdy trafił w słupek, ale wynik daje holenderskiej grupie 4 pierwsze miejsce z siedmioma punktami w trzech meczach, trzy przed Belgią i Polską.

– Piłka nożna na ESPN+: FC codziennie | Piłka nożna Ameryka
– Nie masz ESPN? Otrzymać natychmiastowy dostęp

Polska, szukając pierwszego zwycięstwa z gospodarzami w Holandii, prowadził 2:0 tuż po przerwie, gdy Matty Cash z Anglii i Piotr Zieliński spotkał się, ku uciesze licznych kibiców, którzy przybyli na stadion.

Jednak szalone pięć minut, podczas których Polacy strzelili drugiego gola, a Holandia szybko odpowiedziała dwiema bramkami, postawiło grę na głowie, zanim Depay przegapił spóźnioną szansę na dokończenie powrotu gospodarzy.

Holandia gości Walię w ostatnim meczu tego międzynarodowego okna we wtorek, a Polska tego samego wieczoru gości Belgię.

„Przeoczyłem to i niestety może się to zdarzyć” – powiedział Depay NOS. „Teraz czuję się jak porażka. To była trudna gra. Polska była zwarta, a przestrzenie super ciasne.

„Ale pokazaliśmy, że walczymy. Wierzymy w siebie, ale dzisiaj było ciężko.

„0-2 było ciosem psychicznym, ale dobrze sobie poradziliśmy. To nie była nasza najlepsza gra, ale walczyliśmy dalej”.

Polacy byli bez talizmanu Robert Lewandowski kiedy napastnik był kontuzjowany, ale objął prowadzenie po 19 minutach, kiedy Cash strzelił swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Wyjął piłkę poza pole karne i strzelił głęboko w przeciwległy dolny róg.

Już po kilku minutach drugiej tercji goście podwoili przewagę Przemysław Frankowski trafił w pułapkę ofsajdową i oszukał Zielińskiego.

READ  Hampton by Hilton podpisuje w Polsce dwa hotele

Jednak Holandia zareagowała natychmiast, Klaassen strzelił z pola sześciu jardów. A Dumfries strzelił trzy gole w pięć szalonych minut, kiedy włożył piłkę po podaniu Depaya.

Gospodarze mieli doskonałą szansę na wygraną, gdy okazało się, że Cash pokonał piłkę w polu karnym.

Ale Depay, w większości biedny przez całą noc, rozbił swoją karę na zewnątrz słupka, stając się pierwszym graczem, który kiedykolwiek przegapił trzy kary dla Holendrów