Connect with us

technologia

Sun Haven to czarująca symulacja rolnictwa dla fanów fantasy

Published

on

Słoneczna przystań jest symulacją rolniczego życia Studio Pixel Sprout. Jest obecnie dostępny w programie wczesnego dostępu Steam i zostanie wydany później na Switchu.

Gra nazywa się Dolina Gwiezdnej Rosy spotyka Dungeons and Dragons, ale wydaje się bardziej skrótowym stwierdzeniem, że jest to symulacja życia na farmie z elementami fantasy.

Szybka i brudna wersja: ta gra jest dobra; pewnego dnia będzie świetnie; niektórzy z Was będą chcieli go kupić już dziś, a inni powinni poczekać.

Jeśli jesteś doświadczonym weteranem gier takich jak Harvest Moon, Stardew Valley, Mój czas w Portii, i Opiekun cmentarza, poczujesz się jak w domu Słoneczna przystań.

Dobry

Pixel Sprout starannie uchwycił istotę tych gier i jest całkiem oczywiste, że firma nie stroni od porównań. Kiedy strzelasz Słoneczna przystań Zostaniesz potraktowany niezwykle znajomą sceną otwierającą (chyba że jest to twój pierwszy tytuł gatunku, w takim przypadku: ciesz się tropikami), a następnie zostaniesz wysadzony w mieście, które ma prawie identyczny układ jak ten w Gwiazda Rosy i Opiekun.

To jest dobra rzecz. Znajomość nie tylko pomogła mi przyzwyczaić się do niektórych kwestii, które omówimy później, ale także zrobiła różnicę Słoneczna przystań a podobne tytuły są jeszcze bardziej zaskakujące.

w Słoneczna przystań Przejdziesz przez tę samą procedurę budowania farm i wiosek, co zawsze, ale poznasz także elementy RPG, które zwykle nie występują w innych grach.

Punkty doświadczenia są wykorzystywane w rozgałęzionym drzewie umiejętności do odblokowania, które zapewniają poziom postępu gracza, którego, jak sądzę, nigdy nie widzieliśmy tak dobrze w tym gatunku.

Ponadto programiści również różnicują Słoneczna przystań podobnych tytułów, skupiając się wyłącznie na graczu. Ta gra jest pełna ulepszeń jakości życia z kilkudziesięcioletniej formuły.

Obejmują one usunięcie arbitralnych „noży wytrzymałościowych”, których celom lepiej służy użycie zegara w grze i cyklu dnia / nocy, wprowadzenie opcji walki dystansowej i magicznej, które faktycznie ułatwiają zabijanie, oraz absolutna obfitość Świata metodami dzięki któremu gracz może stale i bez końca doskonalić umiejętności swojej postaci.

READ  Cygames zakłada Cygames America, Cygames Europe

Pod pewnymi względami gra też może trochę czuć uprzejmy, ale przeciwdziała temu jego ogrom.

Gra ma wiele zalet pod względem zakresu, zakresu i rozmiaru. Jest kilkanaście romantycznych postaci, mapa jest stosunkowo duża, a po 16 godzinach gry miałem wrażenie, jakbym ledwo podrapał powierzchnię. Jest wiele do zrobienia.

Nie zbyt dobrze

Niestety gra jest we wczesnym dostępie, ponieważ nie jest jeszcze gotowa na pełne wydanie. A kiedy mówię, że to jeszcze nie jest skończone, mam na myśli to.

Nazywam go grywalnym w obecnym stanie, ponieważ nigdy nie miałem awarii podczas gry ani niczego, co uniemożliwiło mi postęp w grze.

Ale na tym kończą się laury, jeśli chodzi o poziom gry.

Przede wszystkim kontrole są marne. Jedynym sposobem, aby zagrać w tę grę dla mnie lub mojego partnera/narzeczonego, było użycie niezręcznej kombinacji kontroler-mysz, w której wykonujesz akcje i wybory za pomocą myszy w jednej ręce i lewego drążka w jednej. Użyj gamepada do kontrolowania ruchu.

Z pewnością możesz po prostu używać klawiatury i myszy, ale ruch był znacznie lepszy z kontrolerem (uwaga: musieliśmy ustawić kontroler w menu Steam, sama gra nie ma oczywistej obsługi natywnego kontrolera).

Źli

Pogarsza się. Nie możesz mapować każdy Sterowanie w grze. To było dla mnie prawie zerwanie umowy. Prawie każda gra Słoneczna przystań konkuruje z zapewnieniem bezproblemowej obsługi kontrolera, zapewniając jednocześnie sterowanie klawiaturą i myszą. Ta gra sprawia wrażenie, jakby została stworzona przez ludzi, którzy nigdy z niej nie korzystali, a to nie ma żadnego sensu.

To absolutnie musi zostać rozwiązane na długo, zanim ktokolwiek będzie mógł uzasadnić cenę 25,99 USD, którą oferuje ta gra z wczesnym dostępem.

W miarę postępów pojawiają się inne aktualne problemy ze stanem gry, które utrudniają zrozumienie priorytetów twórców. Jedną z najlepszych rzeczy w grze jest odkrywanie nowych opcji wyposażenia, które zmieniają mechanikę gry lub dodają nowe funkcje. Niestety, zdobycie lub użycie nowego, wymyślnego skarbu często w niewytłumaczalny sposób prowadzi do zniknięcia wcześniej zdobytego skarbu lub przedmiotu.

Wspaniale, że znalazłem magiczną książkę, ale dlaczego mój ciężko zarobiony super miecz zniknął, gdy przełączyłem się na niego w moim pasku skrótów? Takie problemy są zbyt powszechne.

I były niezliczone przypadki, w których po prostu nie wiedziałem, co się dzieje i nie byłem pewien, czy gra jest zabugowana, czy po prostu porzucono. Spędziłem całe 15 minut zastanawiając się, jak do diabła sadzić nasiona – dosłownie pierwsze zadanie w grze. I nadal tego nie rozumiem.

Spójrz na ten zrzut ekranu: