Connect with us

technologia

Studenckie startupy prowadzone przez kobiety dążą do innowacji w zakresie produktów służących zdrowiu reprodukcyjnym

Published

on

Dwa zespoły kierowane przez doktorantki postanowiły opracować innowacyjne produkty do ochrony zdrowia reprodukcyjnego dla kobiet i osób w okresie menstruacji.

Ovubrush i NovvaCup rywalizowali w dziewięciu tygodniach FastForward U Sprężyna przyspieszacza paliwa 2022przeznaczony dla startupów na późniejszym etapie, aby pomóc im wejść na rynek i gotowy na inwestorów.

Ovubrush, założona przez Centrum Innowacji i Projektowania Bioinżynierii Doktorantka Janis Iourovitski jest zaawansowaną technologicznie szczoteczką do zębów, która wykorzystuje zmieniające się wzorce wydzielania śliny jako biomarker do monitorowania cyklu miesiączkowego, w szczególności do identyfikacji okien owulacyjnych do poczęcia. Wewnętrzny czujnik analizuje właściwości elektryczne śliny użytkownika, aby śledzić zmiany poziomu estrogenów. Sygnał jest przetwarzany, a następnie wyświetlany za pomocą aplikacji na smartfona.

Jourovitski brała udział w kursie inżynierii zdrowia matek jako studentka, kiedy dowiedziała się o niezaspokojonych potrzebach w zakresie płodności podczas wywiadów z młodymi matkami na kurs.

„Porozmawialiśmy o tym [the patient’s] Podróż ciążowa i ogólnie jej podróż do macierzyństwa. Byłam zaskoczona, gdy usłyszałam, jak wiele osób wspomniało o procesie poczęcia” – powiedziała. „Dla mnie nie miało sensu, dlaczego znajomość twojego ciała była tak skomplikowana”.

Dzięki odkryciu klienta Iourovicki dowiedział się, że urządzenia i techniki do monitorowania płodności, których używały kobiety, były destrukcyjne, niewygodne lub niedokładne.

„Śledzenie wymaga czasu i energii psychicznej” – powiedział Iourovicki. „To skłoniło nas do poszukiwania sposobu na połączenie śledzenia płodności z codzienną rutyną danej osoby”.

Interakcje kohortowe i wspierający mentoring w FastFoward U były niezwykle pomocne w posuwaniu projektu do przodu, powiedział Iourovitski.

„Właściwie można stworzyć własny produkt i skomercjalizować go” – powiedziała. „Jest na to sposób. Aby móc nawiązać kontakt z absolwentami Hopkins i ludźmi w społeczności, którzy mają doświadczenie w różnych aspektach zakładania firmy… Cieszyłem się, że spotykałem się z nimi i słuchałem ich opinii i entuzjazmu.

READ  Mylisz się! GTA 6 nie będzie zawierać pierwszej kobiecej bohaterki serii

Jourowicki wierzy Dzień demonstracyjny paliwa Wydarzenie, w którym każdy zespół rywalizuje o nagrody przed panelem sędziowskim, pozwala zespołom „oddalić się i docenić większe przedsięwzięcie, poza małymi frustracjami, które pojawiają się każdego dnia”.

„Spotkanie innych ludzi pracujących nad niesamowitymi i wpływowymi projektami, obserwowanie, jak ludzie biorą badania lub produkty i przekształcają je w coś, co naprawdę działa, i obserwowanie, jak ludzie zmieniają swoją pracę, było jedną z najbardziej satysfakcjonujących części”.

Na pomysł wpadła doktorantka patobiologii Danielle Nicklas NovvaCup po spotkaniu z jej współzałożycielami na zajęciach z przedsiębiorczości medycznej. Po raz pierwszy spróbowała użyć kubeczka menstruacyjnego po tym, jak usłyszała o tym od przyjaciół studiujących za granicą. Podczas gdy Nicklas podobał się pomysł wielokrotnego użytku i ekologicznych produktów menstruacyjnych, na rynku uważała kubeczki menstruacyjne za niewygodne. Tak więc Nicklas, który wcześniej pracował przy sprzęcie do badań medycznych, postanowił stworzyć lepszą alternatywę.

Opis obrazu: Członkowie zespołu NovvaCup, od lewej: współzałożyciel Alexis Lowe, również COO firmy; Założyciel i dyrektor generalny Danielle Nicklas; oraz współzałożyciel i CMO Clarissa Ren

obrazek uznanie: Dzięki uprzejmości Alexisa Lowe

„Wszystkie miseczki menstruacyjne mają statyczną konstrukcję – sztywny, jednoczęściowy kubek – i oczekuje się, że użytkownik będzie mistrzem origami w składaniu i wkładaniu silikonu klasy medycznej” – powiedział Nicklas. „Projektujemy kubek, który ma różne stany składania, dzięki czemu jest łatwy do wkładania i wyjmowania oraz zawiera bałagan. Byłby to jeden z pierwszych składanych kubków, który strategicznie rozwiązał problemy z wykonalnością obecnych modeli”.

Według a, istnieje 11% wskaźnik wycofania istniejących miseczek menstruacyjnych 2019 studia w Nazwa naukowego czasopisma medycznego, ze względu na bałagan i skomplikowane użytkowanie. Zespół NovvaCup opracowuje wygodny i zrównoważony produkt wielokrotnego użytku, który eliminuje powtarzające się zakupy artykułów jednorazowego użytku.

READ  Siri nie może pokonać ChatGPT, chyba że Apple złamie własne zasady

„Jest to zgodne z naszymi wartościami, ponieważ kubeczki menstruacyjne są bardziej przyjazne dla środowiska, co oznacza, że ​​redukują dużo odpadów i byłyby bardziej opłacalne na dłuższą metę” – powiedziała współzałożycielka Clarissa Ren, studentka medycyny na Szkoła Medyczna.

Zespół NovvaCup również postrzega swoją pracę jako społeczną misję firmy.

„Coś, co staramy się przekazać za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych i wiadomości, to edukowanie o wpływie i tworzenie integracyjnego i przyjaznego środowiska” – powiedział Ren. „Po prostu możliwość porozmawiania o tych czasami tematach tabu normalizuje je w społeczeństwie. To funkcja biologiczna. Kobiety nie powinny się wstydzić”.

Ren zbadał perspektywy kliniczne w ginekologii i chce włączyć te lekcje do misji NovvaCup. Zespół ma również na celu włączenie miesiączkujących osób, które nie identyfikują się jako kobiety.

„Znaczna liczba osób nadal uważa, że ​​ich edukacja w zakresie zdrowia menstruacyjnego nie była odpowiednia” – powiedział Ren.

NovvaCup był wcześniej finansowany przez Thalheimer Graduate Student Award od FastForward U i zdobył nagrodę publiczności na Fuel’s Demo Day.

„[JHTV] naprawdę odwróciły dla nas sytuację, od drapania się po głowach i zastanawiania się, jak to zrobimy, po posiadanie tak wielu zasobów i możliwości, aby naprawdę się ulepszyć i nauczyć się wszystkiego, co chcemy robić” – powiedział Nicklas.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *