Connect with us

technologia

iPhone’y średniej klasy nie będą już miały najnowszych chipów Apple

Published

on

Na początku tego roku intrygujący raport znanego analityka Ming-Chi Kuo ujawnił, że Apple może zachować nowy chip A16 wyłącznie dla modeli iPhone’a 14 Pro, podczas gdy zwykłe modele iPhone’a 14 otrzymają zeszłoroczny chip A15. W nowym raporcie Kuo twierdzi teraz, że modele iPhone’a klasy podstawowej i średniej nie będą już zawierać najnowszych chipów Apple w przyszłości, ponieważ firma zmieniła swoją strategię biznesową.

iPhone 14 z chipem A15

Oczekuje się, że w tym roku Apple ogłosi cztery nowe modele iPhone’a: ​​iPhone 14, iPhone 14 Max (większa 6,7-calowa wersja, która zastąpi iPhone’a mini), iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max. zachowują ten sam wygląd co iPhone 13 z minimalnymi ulepszeniami wewnętrznymi, seria Pro przyciągnie więcej uwagi z jednym nowy projekt ekranu oraz znaczące ulepszenia aparatu.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Apple zachował poważne ulepszenia, takie jak nowy projekt wyłącznie dla droższych modeli iPhone’a. W 2017 roku iPhone X został wprowadzony z zupełnie nowym designem, Face ID i innymi nowymi technologiami, podczas gdy iPhone 8 i iPhone 8 Plus były po prostu lepszymi wersjami iPhone’a 7.

Jednak zarówno iPhone 8, jak i iPhone X były zasilane tym samym chipem A11 Bionic. Apple podążyło za tą strategią w kolejnych latach, wprowadzając iPhone’a XR i iPhone’a XS, iPhone’a 11 i iPhone’a 11 Pro i tak dalej. Teraz wygląda na to, że wszystko się zmieni.

Według raportu Kuo, zarówno 9to5Mac oraz Bloomberg potwierdzone niezależnymi źródłami, które Tylko dwa z czterech modeli iPhone’a 14 otrzymają nowy, szybszy chip. Chociaż niektórzy analitycy uważają, że Apple użyje mocniejszej wersji układu A15 z 6 GB pamięci RAM zamiast 4 GB w nowych telefonach, architektura będzie taka sama jak w przypadku układów iPhone 13.

Na początku myśleliśmy, że może to być tymczasowe ze względu na globalny niedobór żetonów, ale Kuo wydaje się teraz myśleć inaczej.

READ  Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin Wersja 1.3.0 Zwiastun aktualizacji, szczegóły

Nowa strategia biznesowa

W raporcie na temat jego osobisty blogKuo zauważył, że ogromne różnice między iPhone’em 14 ze średniej półki a iPhone’em 14 Pro z wyższej półki powinny sprawić, że droższe modele będą jeszcze bardziej popularne wśród konsumentów. Podczas gdy wcześniej oczekiwano, że iPhone 14 Pro będzie stanowić od 40% do 50% sprzedaży nowych modeli do końca 2022 r., szacunki zostały teraz podniesione do nawet 60%.

Ale jest coś, czego nigdy wcześniej nie mówiono: Kuo twierdzi teraz, że najnowsze chipy Apple będą odtąd dostępne wyłącznie dla modeli iPhone’a z wyższej półki. Innymi słowy, analityk uważa, że ​​Apple nie będzie już wypuszczać iPhone’ów klasy podstawowej i średniej z najnowszymi i najlepszymi chipami.

Utrzymanie nowego procesora dla droższych modeli iPhone’a z pewnością spowoduje, że więcej osób będzie kupować te modele zamiast tańszych, co doprowadzi do wzrostu średniej ceny iPhone’a. Oznacza to, że zysk Apple ze sprzedaży iPhone’a będzie jeszcze wyższy. Oczywiście Kuo zauważa również, że na tym skorzystają również producenci aparatów do iPhone’ów z wyższej półki.

Najnowszy chip procesora będzie w przyszłości dostępny wyłącznie dla wysokiej klasy modeli iPhone’a, więc dostawy wysokiej klasy iPhone’a będą normą, faworyzując wysokiej klasy dostawców komponentów do aparatów fotograficznych.

Jeśli to prawda, to czasy całej linii iPhone’ów z tym samym nowym chipem wydają się już minąć. Z drugiej strony nie jest to niespodzianką, ponieważ Apple zrobiło coś podobnego z gamą iPadów. Droższe modele są wyposażone w te same chipy, co komputery Mac, podczas gdy tańsze modele iPada są wyposażone w chipy iPhone’a.

Premiera i dostępność iPhone’a 14

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Apple ma wprowadzić iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro we wrześniu. Warto zauważyć, że dostępność może być ograniczona w momencie premiery z powodu problemów z dostawami.

READ  Firmy z Nowej Fundlandii podpisują umowę kupna; Kraken Robotics zbiera 10 milionów dolarów na zakup PanGeo

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Odwiedź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.