Connect with us

technologia

Polski kolekcjoner otwiera największe w Europie muzeum produktów Apple

Published

on

Polski kolekcjoner otwiera największe w Europie muzeum produktów Apple

W muzeum „można zobaczyć ewolucję i zmiany technologiczne, ale także ślepe zaułki”. /AFP

W muzeum „można zobaczyć ewolucję i zmiany technologiczne, ale także ślepe zaułki”. /AFP

55-letni Jacek Lupina, polski kolekcjoner, który posiada ponad 1500 produktów Apple, otworzył największe w Europie muzeum poświęcone firmie.

Jego kolekcja pokazuje rozwój komputerów Apple na przestrzeni prawie 50 lat.

Wśród nich jest replika pierwszego komputera Apple 1, który zbudował własnoręcznie w ciągu trzech lat przy użyciu podzespołów dnia i podpisany przez współzałożyciela Apple Inc., Steve’a Wozniaka.

KONTYNUUJ CZYTANIE
Rozminowywanie Kijowa przed latem
Mona Lisa Pie atak
Bóbr w Londynie

„Steve Wozniak dobrze przyjrzał się płycie głównej. Kiedy go zobaczyłem, projekt nie był gotowy, więc po prostu pokazałem mu płytę główną” — mówi Lupina.

„Przeanalizował wszystkie punkty lutowania, komponenty i naprawdę spodobał mu się projekt. Pokazał mi też miejsca, które on i Steve Jobs chcieli zmienić, ale nie mieli czasu”.

Inicjatywa pokazuje, jak daleko zaszła technologia od 1976 roku, kiedy powstał Apple. /AFP

Inicjatywa pokazuje, jak daleko zaszła technologia od 1976 roku, kiedy powstał Apple. /AFP

W muzeum „można zobaczyć ewolucję i zmiany technologiczne, ale także ślepe zaułki, które mnie bardzo interesują” – mówi kolekcjoner.

„Moim celem było, aby zwiedzający to muzeum mogli zobaczyć, jakie były początki, jakie to było prymitywne, bardzo proste. Nawet konstrukcja została wykonana z drewna, więc nie ma to nic wspólnego z tym, co można znaleźć dzisiaj” – powiedział Lupina.

Jest wielu, którzy chcą zobaczyć tę wyjątkową kolekcję.

„Przyzwyczaiłem się do nowoczesnych komputerów, ale ta kolekcja jest duża, dobrze wygląda i przyjemnie się na nią patrzy, nawet jeśli dla mnie wygląda trochę staro” – powiedział Jakub, 22-letni student, który odwiedził muzeum.

READ  Z wczesnej analizy technicznej wynika, że ​​gra Paper Mario Thousand-Year Door Remaster może działać w 30 klatkach na sekundę

Inicjatywa pokazuje, jak daleko zaszła technologia od 1976 roku, kiedy powstał Apple.

„Miło jest pozwolić, by przeszłość napłynęła do nas, przypomnieć sobie, jak było kiedyś i zobaczyć, jak bardzo wszystko zmieniło się w ciągu ostatnich 40 lat” – powiedziała Julia, 31-letnia entuzjastka technologii. „Dzisiaj technologia jest naprawdę na bardzo zaawansowanym poziomie”.

Źródło(-a): AFP

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *