Connect with us

technologia

W ten sposób nauka o danych może pomóc w rozwiązywaniu globalnych kryzysów

Published

on

W ten sposób nauka o danych może pomóc w rozwiązywaniu globalnych kryzysów

Wydany 4 godziny temu

Przesłane przez Centrum MasterCard na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu

Zdjęcie dzięki uprzejmości Mastercard

Pierwotnie opublikowany przez Światowe Forum Ekonomiczne

Na całym świecie lokalni urzędnicy i pracownicy organizacji pozarządowych heroicznie reagują na przecinające się, złożone kryzysy – czy to walcząc z nowymi falami pandemii COVID-19, czy też niosąc pomoc w następstwie klęsk żywiołowych. Energia i determinacja tych organizacji z pierwszej linii nie mają sobie równych, ale ich możliwości techniczne mogą być krytycznie niewystarczające.

W szczególności wielu brakuje narzędzi, zespołów i zasobów, aby skutecznie wykorzystać moc nauki o danych. Dla najnowocześniejszych firm, które integrują analitykę danych na wszystkich poziomach swojej działalności, jest to okazja do pomocy. Na przykład rządy wschodnioeuropejskie szybko pracowały, by powitać historyczny exodus Ukraińców uciekających przed rosyjską inwazją. Polskie miasto zwróciło się do Mastercard o pomoc w planowaniu napływu nowych przybyszów. W ciągu kilku dni nasz zespół przeanalizował regionalne wzorce wydatków, aby zapewnić informacje w czasie zbliżonym do rzeczywistego, które pomogły władzom miejskim lepiej przygotować się do zaspokojenia potrzeb wyczerpanych, straumatyzowanych rodzin.

Naszym celem nie powinny być jednak jednorazowe partnerstwa. Kiedy sektor prywatny i inni darczyńcy, w tym fundacje i organizacje rozwojowe, współpracują ze sobą, możemy pomóc niedofinansowanym organizacjom pozarządowym i rządom zbudować własną, bardziej zaawansowaną infrastrukturę analizy danych – zwiększając ich zdolności zarządzania kryzysowego i zwiększając globalną odporność.

Dlatego też Centrum Mastercard na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu, którą prowadzę, sprawia, że ​​nauka o wpływie na dane ma najwyższy priorytet. Dwa lata temu Mastercard został uruchomiony w Davos wraz z Fundacją Rockefellera data.orgrozwijająca się platforma, która współpracuje z organizacjami na całym świecie, aby wprowadzić naukę o danych do procesu decyzyjnego w sektorze społecznym.

READ  Zwiększenie możliwości rozdrabniania przez polskie firmy zajmujące się recyklingiem e-odpadów • Recycling International

Przeczytaj więcej tutaj

Logo MasterCard Centrum na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu

Centrum MasterCard na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu

Centrum MasterCard na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu

Centrum Mastercard na rzecz wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu koncentruje się na promowaniu sprawiedliwego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego oraz integracji finansowej na całym świecie. Jako niezależna spółka zależna Mastercard, łączy dane, wiedzę i technologię z inwestycjami filantropijnymi, aby wzmocnić społeczność czołowych myślicieli, liderów i innowatorów na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu. Śledź nas na Twitterze @CNTR4growth i subskrybuj nasze najnowsze spostrzeżenia.

Więcej Centrum MasterCard na rzecz rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *