Connect with us

Świat

STANY ZJEDNOCZONE. ICBM zestrzelony z pokładu niszczyciela. nagranie

Published

on

Podczas ćwiczeń na Pacyfiku amerykański okręt wojenny zniszczył testowy międzykontynentalny balistyczny pocisk balistyczny z systemem obrony przeciwrakietowej – podała agencja Reuters, powołując się na Amerykańską Agencję Obrony Anty-Balistycznej. Pentagon pokazał materiał testowy.

ABC News poinformowało, że z atolu Kwajalein na Wyspach Marshalla wystrzelono testowy pocisk balistyczny. Został zestrzelony kilka tysięcy mil dalej, nad wodami Oceanu Spokojnego w pobliżu Hawajów. „Pokazaliśmy, że nasz statek, wyposażony w system Aegis obsługujący pocisk SM-3 Block IIA, może przechwycić pocisk balistyczny typu ICBM” – powiedział wiceadmirał Jon Hill, dowódca obrony przeciwbalistycznej Agencja.

Z atolu Kwajalein wystrzelono balistyczny pocisk testowyDVIDS

OBEJRZYJ TVN24 W INTERNECIE >>>

ABC News zaznaczyło, że sukces misji spowodował, że po raz pierwszy pocisk balistyczny został przechwycony przez pocisk wystrzelony z pokładu okrętu – w tym przypadku niszczyciela USS John Finn. Wcześniejsze testy tego typu przeprowadzono na znacznie większych pociskach naziemnych na Alasce i Kalifornii.

Pjongjang rozszerza swój arsenał

Oznacza to również, że Stany Zjednoczone opracowały kolejny system obrony przeciwrakietowej, który można wykorzystać do wystrzelenia północnokoreańskiego pocisku międzykontynentalnego międzykontynentalnego, według ABC News.

W październiku, podczas parady z okazji 75. rocznicy powstania rządzącej Partii Komunistycznej w Pjongjangu, między innymi nowe międzykontynentalne rakiety międzykontynentalne (międzykontynentalne międzykontynentalne rakiety międzykontynentalne), pociski przeciw okrętom podwodnym (SLBM), pociski krótkiego zasięgu oparte na rosyjskich iskrach i samobieżne wyrzutnie wielopociskowe. Agencja Kyodo stwierdziła, że ​​rakiety międzykontynentalne odsłonięte w Pjongjangu są większe niż jakikolwiek pocisk tego typu ujawniony w Korei Północnej.

Program rakietowy Korei Północnej PAPKA

Główne źródło zdjęć: DVIDS

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *