Connect with us

Świat

Koronawirus. Francja ma już 2 miliony infekcji

Published

on

437 pacjentów zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin na COVID-19 we francuskich szpitalach. Jednak według władz medycznych narastający trend epidemii zaczyna się odwracać.

„Nasze wysiłki zaczynają przynosić owoce” – powiedział dr. Jerome Salomon, dyrektor generalny francuskiego Ministerstwa Zdrowia, na konferencji prasowej wskazał, że liczba nowo zdiagnozowanych infekcji zmniejszyła się w ciągu ostatnich kilku dni, ale epidemia jest nadal bardzo ciężka. Lekarz wykazał tę pozytywną tendencję ze względu na przestrzeganie ograniczeń i ponownie podkreślił konieczność przestrzegania ograniczeń higienicznych.

Salomon podał, że liczba pacjentów z COVID-19 w szpitalu jest nadal bardzo wysoka i wynosi 33,5 tys. 4 tys. 854 z nich jest leczonych na oddziałach intensywnej terapii. Według agencji AFP w szpitalach jest teraz więcej pacjentów z koronawirusem niż w okresie szczytu wiosennej epidemii, mimo że na oddziałach intensywnej terapii było ich wtedy więcej.

Od połowy lutego, kiedy chiński turysta, który był pierwszą ofiarą pandemii w Europie, zmarł w Paryżu na koronawirusa, 46 tysięcy osób zmarło na koronawirusa. 273 osób. Odkryto również 2 miliony 036 tysięcy. 755 infekcji, w tym 45 tys. 552 w ciągu ostatnich 24 godzin. Bariera 1 miliona infekcji została przekroczona 23 października.

Francja jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych pandemią. Zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem liczby zakażeń i siódme pod względem zgonów, podobnie jak agencja Reuters.

Wcześniej we wtorek minister zdrowia Olivier Veran przemawiał tonem podobnym do Salomona, który szacował, że Francja odzyska kontrolę nad epidemią, ale było zbyt wcześnie, aby ogłosić zwycięstwo. Pomimo pozytywnego trendu i spadku średniej dziennej liczby zakażeń Veran ostrzegł, że jest za wcześnie na złagodzenie ograniczeń związanych z epidemią, które mają obowiązywać we Francji co najmniej do początku grudnia.

READ  CGTN: brytyjskie organy regulacyjne udzielają licencji chińskiemu nadawcy państwowemu

Podczas swojej konferencji Solomon zwrócił uwagę, że zdrowie psychiczne Francuzów również się pogorszyło, a liczba osób cierpiących na depresję podwoiła się od końca września do początku listopada.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.