Connect with us

Gospodarka

Silna obecność Holandii na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi | Aktualności

Published

on

Silna obecność Holandii na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi |  Aktualności

Aktualności Artykuły | 22.09.2022 | 14:45

W dniach 12-14 września delegacja biznesowa 12 firm z Holandii wzięła udział w Kongresie Nowej Mobilności 2022.

NMC2002

Tegoroczna edycja, trzecia i jak dotąd najbardziej udana, odbyła się w fantastycznie odrestaurowanym EC1 w Łodzi i zaoferował trzydniowy program o różnorodnej tematyce z 81 panelami i 241 prelegentami z całej Europy. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i gościło rekordową liczbę 1598 uczestników, stając się największym profesjonalnym wydarzeniem poświęconym zrównoważonej mobilności w Polsce. Skutecznie połączył wszystkich istotnych graczy polskiego sektora mobilności, w tym branżę motoryzacyjną, firmy transportowe, dostawców usług mobilności, firmy rozwijające mobilność elektryczną oraz decydentów sektora publicznego. Ambasador Holandii w Polsce Daphne Bergsma oficjalnie otworzyła kongres wraz z innymi dostojnikami, w tym burmistrz Łodzi Hanną Zdanowską.

Holenderski ślad

Korzystając z okazji NMC, Ambasada Holandii w Polsce zdecydowała się zaoferować „Pakiet Udziału w Targach” dla holenderskiego sektora prywatnego Wsparcie dla International Business Program RVO w celu wprowadzenia lub pozycjonowania holenderskich firm w szybko rozwijającym się polskim sektorze mobilności. Grupa przedstawicieli firm z Holandii, którzy ubiegali się o pakiet, okazała się bardzo zróżnicowana pod względem pochodzenia, wielkości, branży, zainteresowań i doświadczenia w Polsce, co zaowocowało wymianą szans i wyjątkowo dobrą atmosferą. Na pokładzie mieliśmy małe i duże firmy, które zajmują się infrastrukturą ładowania (elfy, pościć, czas wolta, Sklep z CV Europa), inteligentne rozwiązania energetyczne i mobilne (paliwo energia, LastMileRozwiązania), dzierżawa (plan wynajmu), samochód (Ciężarówka DAF), magazynowanie energii (e-ATEPS, StoragePartner), Rozwiązania informatyczne (źródło silne) oraz fundusz venture capital (Miejskie przedsięwzięcia o charakterze uderzeniowym).

działania i widoczność

Przy nieocenionym wsparciu Elro van den Burg z Holendersko-Polskiej Izby Gospodarczej (NPCC). Kolejnym momentem spotkania i pozdrowienia było spotkanie networkingowe zorganizowane przez ambasadę. Na krótko przed kongresem PSPA a podcast w którym zaprezentowało się kilka holenderskich firm, a doradca ekonomiczny w holenderskiej ambasadzie Sanne Kaasjager zastanawiał się nad rozwojem i możliwościami polskiej mobilności. Podstawą do tych rozważań było specjalne badanie rynkowe „Poland Drives e-Mobility 2022” zlecone przez RVO i napisane przez PSPA, które zostało również oficjalnie zaprezentowane na NMC2022. Wielu przedstawicieli holenderskiego biznesu aktywnie uczestniczyło w różnych panelach. Dyrektor generalny FastNed, Michiel Langezaal, wygłosił przemówienie programowe w głównej sali. Herman Sips, przedstawiciel holenderskiego Ministerstwa Infrastruktury i Wody, odpowiedzialny za kampanię promującą globalny protokół ustaleń w sprawie elektryfikacji transportu ciężkiego, wziął udział online w bardzo interesującym panelu z udziałem przedstawicieli wiodących producentów e-ciężarówek. Centralnie położony NL Pavilion wykonał swoje zadanie, zapewniając „plakat” dla holenderskich marek i tętniące życiem miejsce spotkań. Zwiedzający mogli również założyć specjalne okulary wirtualnej rzeczywistości z prezentacjami 3D z różnych holenderskich branż. W sumie 54 osoby skorzystały z tego nowego sposobu wizualizacji holenderskich produktów i usług (czasem z lekką chorobą morską). Obficie obecne polskie media prowadzone 6 wywiady telewizyjne z przedstawicielami biznesu i ambasad, dodatkowo zwiększając widoczność Holandii.

READ  Listy z 21 stycznia: Rząd odmawia zajęcia się inflacją i stagnacją płac

Szanse i potencjalne obszary współpracy polsko-holenderskiej

Jakie są więc obszary o największym potencjale współpracy i rozwoju? Analitycy PSPA doszli do wniosku, że cztery obszary są szczególnie interesujące dla holenderskich inwestorów i dostawców: elektryfikacja transportu ciężkiego, rozbudowa publicznej i prywatnej infrastruktury ładowania, produkcja akumulatorów litowo-jonowych oraz mobilność jako usługa. Wszyscy holenderscy uczestnicy byli pozytywnie zaskoczeni potencjałem polskiego rynku i wykazali wyraźne zainteresowanie powrotem w przyszłym roku. Ambasada Holandii chciałaby podziękować wszystkim zaangażowanym, w szczególności NPCC, RVO, Ministerstwu Infrastruktury i Wody, aw szczególności przedstawicielom holenderskich firm za ich zainteresowanie i entuzjastyczny wkład.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *