Connect with us

technologia

RYNKI WSCHODZĄCE – FX osiągnęły najniższy poziom od 2 miesięcy, akcje uderzone przez chińskie tłumienie technologii on

Published

on

* Tencent, Alibaba i Baidu spadły między 3,7% a 4,6%

* Największy w Chinach składnik indeksu giełdowego MSCI EM

* Zebranie polskiego banku c.bank ma nastąpić później w ciągu dnia

* Rubel rosyjski prowadzi do strat walutowych w regionie EMEA i skoków zmienności

* Lira turecka przeciwstawia się trendowi (dodaje szczegóły dotyczące mierników zmienności, Didi Global)

8 lipca (Reuters) – Waluty rynków wschodzących spadły w czwartek do dwumiesięcznego minimum w związku z rosnącymi obawami o spowolnienie ożywienia gospodarczego po COVID, podczas gdy akcje spadły o 1,6% z powodu nerwowości z powodu chińskich ataków na firmy technologiczne.

Indeks walutowy MSCI dla rynków wschodzących spadł o 0,3% do najniższego poziomu od dwóch miesięcy po tym, jak protokoły z ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej potwierdziły plany banku dotyczące rozpoczęcia zacieśniania.

Najgorzej wypadająca waluta w Europie, na Bliskim Wschodzie iw Afryce, rubel rosyjski spadł o prawie 1% do 75,2372 – najniższego poziomu w stosunku do dolara od dwóch miesięcy.

Miesięczny odczyt zmienności implikowanej rubla osiągnął najwyższy poziom od dwóch miesięcy.

Lira turecka oparła się trendowi i była w dużej mierze niezmieniona w stosunku do dolara po tym, jak Reuters poinformował, że kraj rozważa nowy zastrzyk kapitału dla banków państwowych w celu wsparcia wzrostu gospodarczego.

Miesięczna miara zmienności implikowanej liry oscylowała nieco powyżej rocznego minimum.

W Chinach obawy o spowolnienie ożywienia gospodarczego po COVID wzrosły po tym, jak rząd tego kraju ogłosił, że władze na czas obniżą stopy rezerw minimalnych (RRR) banków, aby wesprzeć gospodarkę.

Yuan spadł o 0,1% w stosunku do dolara, podczas gdy rentowność chińskich 10-letnich obligacji skarbowych odnotowała największy spadek od prawie roku.

„Sygnalizacja o możliwym złagodzeniu RRR pokazuje, że decydentom zależy na zapewnieniu wystarczającej płynności w gospodarce” – powiedział Sacha Tihanyi, dyrektor ds. strategii rynków wschodzących w TD Securities.

READ  Superkomputer Cheyenne jest obecnie licytowany za ułamek jego ceny katalogowej

Globalny wzrost przypadków wariantu delta koronawirusa również zachwiał sentyment do ożywienia i zaszkodził rynkom wschodzącym w ostatnich tygodniach.

Indeks akcji MSCI rynków wschodzących spadł o 1,6% do ponad 7-tygodniowego minimum. Po tym, jak rząd nakazał usunięcie aplikacji Didi Global ze sklepów z aplikacjami mobilnymi i ukarał grzywną duże firmy technologiczne, duże zapasy z Chin i Hongkongu były sprzedawane masowo.

Akcje Didi spadły o prawie 7% w godzinach przed sesją w USA, a kapitalizacja rynkowa spółki spadła w tym tygodniu na około 16 miliardów dolarów.

Tencent i Alibaba Group, druga i trzecia co do wielkości spółki giełdowe, a także chiński konglomerat Baidu Inc. spadły między 3,7% a 4,6%.

Akcje RPA spadły o 2,1% w regionie EMEA. Udziały w spółce technologicznej Naspers Ltd, która ma znaczny udział w Tencent, spadły o 2,8%.

W Europie Środkowej złoty spadł o 0,3% wobec euro w przededniu posiedzenia banku centralnego w dalszej części dnia. Powszechnie oczekuje się, że bank utrzyma stopy nieco powyżej zera.

Straty węgierskiego forinta zostały ograniczone po tym, jak wyższa od oczekiwań inflacja wsparła argumenty za zaostrzeniem polityki pieniężnej.

Aby zapoznać się z GRAFIKĄ wyników rynków wschodzących na rynku walutowym w 2021 r., zobacz tmsnrt.rs/2egbfVh WYKRES wyników indeksu MSCI Emerging Index w 2021 r. można znaleźć pod adresem tmsnrt.rs/2OusNdX

TOP NEWS w krajach wschodzących

Raport rynkowy CENTRAL EUROPE można znaleźć na

Raport dotyczący rynku TURECKIEGO patrz

ROSYJSKI raport rynkowy, zobacz

Reportaż Ambar Warrick Edycja autorstwa Raissy Kasolowsky i Chizu Nomiyama

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *