Connect with us

Świat

Rosja twierdzi, że zniszczyła 13 ukraińskich dronów nad Krymem w Moskwie

Published

on

Rosja twierdzi, że zniszczyła 13 ukraińskich dronów nad Krymem w Moskwie

Rosja oświadczyła, że ​​odparła w niedzielę ataki ukraińskich dronów w kilku częściach Krymu, poza Moskwą i dwoma regionami przygranicznymi.

Krym był celem Ukrainy przez całą rosyjską ofensywę, ale ataki na ten obszar ostatnio nasiliły się, gdy Kijów obiecuje odzyskać półwysep Morza Czarnego, który Moskwa zaanektowała w 2014 roku.

A odkąd Ukraina rozpoczęła kontrofensywę na początku czerwca, Rosja przetrwała fale ataków dronów, które sporadycznie uszkadzały budynki, w tym w stolicy, Moskwie.

Rosyjscy urzędnicy bagatelizują jego znaczenie.

„Drony zostały przechwycone nad zachodnią, południowo-zachodnią, północno-zachodnią i wschodnią częścią Półwyspu Krymskiego, obwodami Istria i Domodiedowo w obwodzie moskiewskim oraz obwodami Biełgorod i Woroneż” – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony w Telegramie, podsumowując niedzielne ataki.

Stwierdzono, że drony zostały „udaremnione”.

Większość ataków miała miejsce wczesnym rankiem w niedzielę.

Pod koniec niedzieli trzy drony zostały zniszczone nad południowo-zachodnim Krymem, a jeden dron nad przygranicznym regionem Biełgorod – podało aktualizacje ministerstwa obrony.

Aktualizacje telegramów prowadzone przez cały dzień pokazały, że łącznie zniszczono 13 dronów, w tym dziewięć nad Krymem.

Nie podali, czy w atakach były jakieś ofiary lub zniszczenia.

Podczas niedzielnego nalotu rosyjskie ministerstwo stwierdziło, że trafiono w warsztaty produkcyjne w zakładzie naprawy pojazdów wojskowych we wschodnim mieście Charków.

Budynki, „w których prowadzono naprawę i renowację pojazdów opancerzonych Sił Zbrojnych Ukrainy, zostały trafione atakiem rakietowym” – głosi komunikat.

Gubernator obwodu charkowskiego Oleg Synegubow powiedział wcześniej w swoim niedzielnym podsumowaniu, że Rosja „przypuściła atak rakietowy na miasto Charków” wkrótce po północy, ale twierdził, że trafiono w podmiot cywilny.

„Rakiety uderzyły w budynek cywilnej firmy. Doszło do pożaru” – powiedział w Telegramie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *