Connect with us

Gospodarka

Propozycja finansowania w wysokości 12,8 miliarda rupii z Polski na produkcję nawozu organicznego w SL – Wiadomości biznesowe

Published

on


Od lewej: Senaka Rajapaksha – Delegatura Polska, Damian Puczyński – Delegatura Polska, Colombo Commercial Fertilizers Ltd Przewodniczący Methsiri Wijegunawardena, Shasheendra Rajapaksha – Minister Promocji Produkcji i Regulacji Nawozów Organicznych i Zaawansowanego Rolnictwa, Regina Purpurea Fundus Prezes Hubert Drabik, Radosław Warowny – delegacja polska i Sebastian Sawczvic – delegacja polska

  • Obiecuje partnerstwo publiczno-prywatne jako paliwo rewolucji rolniczej w kraju

Colombo Commercial Fertilizers Ltd (CCFL) podpisało wczoraj Memorandum of Understanding (MoU) z polską spółką venture capital Regina Purpurea Fundus (RPF) w celu ustalenia wstępnych parametrów utworzenia joint venture dla zakładu produkcji nawozów organicznych na Sri Lance.

Porozumienie to uruchamia ważne środki strategiczne w polityce rozwoju rolnictwa w ramach krajowych ram polityki (NPF) Perspektywy dobrobytu i świetności, które wzywają do stałego przejścia sektora na nawozy organiczne produkowane w kraju.

To obiecujące partnerstwo publiczno-prywatne (PPP) zostało sformalizowane w obecności ministra rolnictwa Mahindanandy Aluthgamage, ministra rolnictwa prof. Udith K. Jayasinghe, ministra stanu Shasheendry Rajapaksy i sekretarza stanu MN Ranasinghe.

Porozumienie zostało podpisane przez polskiego przedsiębiorcę Huberta Drabika, założyciela i dyrektora generalnego RPF i prezesa CCFL Methsiri Wijegunawardana.

„CCFL to organizacja rządowa, która ma 150-letnią historię jakości i doskonałości” – dodał Rajapaksa.
„Misją CCFL jest dostarczanie najwyższej jakości nawozów rolnikom w całej Sri Lance i ciężko zapracowała na zaufanie i lojalność lokalnych rolników, zapewniając dostawy wysokiej jakości nawozów, które spełniają ich potrzeby. Dzięki gwarantowanej jakości CCFL możemy być pewni, że to obiecujące PPP wniesie znaczący wkład w zrównoważony rozwój sektora rolnego Sri Lanki, mając na celu zrównoważony wzrost gospodarczy w kraju i za granicą. RPF została założona w 2004 roku jako rodzinna fundacja w celu wspierania przedsiębiorców w gospodarce komunalnej i społecznej, a także rozwoju komercyjnego biznesu i jest wspierana przez Ministerstwo Rolnictwa RP, Krajową Izbę Gospodarczą i szereg państw polskich banki.

RPF jest również wspierany przez jeden z najważniejszych polskich klastrów krajowych – Mazovia Cluster ICT jako partner ICT, łączący globalne zasoby i wiedzę ekspercką sześciu instytucji badawczo-rozwojowych i trzech funduszy inwestycyjnych, aby wesprzeć ponad 400 polskich i międzynarodowych organizacji. Zakotwiczony na tym silnym fundamencie finansowym, technicznym i technologicznym, RPF zainwestował na całym świecie w projekty, takie jak uzdatnianie wody, przetwarzanie odpadów w energię, rolnictwo ekologiczne i powiązane łańcuchy dostaw w całej Europie i Azji, wnosząc kapitał, technologię i wiedzę na początek w odpowiednim czasie i aby zaznaczyć kluczową zmianę w sektorze rolnym Sri Lanki.

„Pochwalamy odważne podejście Sri Lanki do zrównoważonego przejścia na rolnictwo ekologiczne pod wizjonerskim przywództwem prezydenta Gotabayi Rajapaksy i jesteśmy wdzięczni za tę możliwość ustalenia pierwszych parametrów wzajemnie korzystnego partnerstwa” – skomentował Drabik.

„Wierzymy, że to dopiero początek dwustronnej współpracy między Polską a Sri Lanką i czekamy na udane i postępowe wspólne przedsięwzięcie”.

Pełna analiza due diligence propozycji inwestycyjnej i zdolności finansowania zostanie przeprowadzona przez CCFL we wzajemnej współpracy z RPF ku zadowoleniu w ciągu najbliższych dwóch tygodni, po czym nastąpi zatwierdzenie projektu przez rząd. Wszystkie strony zawrą wówczas bardziej kompleksową umowę joint venture ze szczegółowymi warunkami w ciągu trzech tygodni od wczoraj, które zostaną wspólnie uzgodnione.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *