Connect with us

Świat

Pentagon ponosi porażkę szósty raz z rzędu i wskazuje na postęp

Published

on

Pentagon ponosi porażkę szósty raz z rzędu i wskazuje na postęp

Wojsko USA wydaje się niewzruszony faktem, że nie jest w stanie rozliczyć się z miliardów dolarów. W czwartek Ministerstwo Obrony nie przeszło szóstego z rzędu audytu, ale z zadowoleniem przyjął „stopniowy postęp”.

Podobnie jak budżet Pentagonu podchodzi do punkt krytyczny o wartości 1 biliona dolarów – największy ze wszystkich agencji federalnych nigdy zdał jeden z corocznych egzaminów zleconych przez Kongres. Na konferencji prasowej Ministerstwo Obrony oświadczyło, że nie ma harmonogramu przeprowadzenia przeglądu.

„Od lat słyszymy te same frazesy na temat postępów audytów” – stwierdziła Julia Gledhill, analityk w Centrum Informacji Obronnej Projektu ds. Nadzoru Rządowego. „Są bez znaczenia, zwłaszcza że Pentagon nie może nawet ustalić harmonogramu czystego audytu”.

„Od lat słyszymy te same frazesy na temat postępów na egzaminach. Są bez znaczenia.”

Były kontroler Pentagonu Thomas Harker, obecnie sekretarz marynarki wojennej, publicznie wyznaczył termin na 2027 r. na przeprowadzenie czystego audytu, ale od tego czasu urzędnicy dystansują się od tego terminu. „Były kontroler Harker ogłosił rok 2027 już w 2020 r., ale wydział całkowicie to zmienił” – powiedział Gledhill. „Nie ma motywacji do poprawy”.

Od 2017 roku audyty przeprowadza Generalny Inspektor Pentagonu wraz z niezależnymi firmami audytorskimi. Departament Obrony dokonuje przeglądu aktywów o wartości 3,8 biliona dolarów i pasywów o wartości 4 bilionów dolarów.

Departament Obrony upiera się, że ostatnia porażka wskazuje na wzrost, na co wydaje się nie ma dowodów. W tym roku Pentagon nie przeszedł tyle samo audytów cząstkowych, co w zeszłym roku.

„Jesteśmy w tym coraz lepsi” – powiedziała zastępca sekretarza prasowego Pentagonu Sabrina Singh o trwającym tydzień błędzie w audycie Konferencja prasowa Czwartek.

„Mówię tylko, że pozostajemy instytucją godną zaufania” – powiedział w oddzielnym przemówieniu kontroler Pentagonu Michael J. McCord Konferencja prasowa o egzaminie. „Jak dotąd poczyniliśmy ogromne postępy”.

Odrzucając twierdzenie McCorda, reporter przyznał, że liczba niezmodyfikowanych opinii – przypadków, w których biegły rewident stwierdza, że ​​sprawozdania finansowe są rzetelnie przedstawione – nie uległa zmianie od zeszłego roku.

„W porównaniu z ubiegłym rokiem sytuacja nie uległa zmianie” – powiedział McCord, „ale nadal wierzymy, że zauważyliśmy oznaki postępu, dzięki którym w przyszłości będziemy bardziej przystępni cenowo”.

McCord przyznał również, że wzrosła liczba zwolnień, w przypadku których kontrolowane jednostki nie przedstawiły wystarczającej dokumentacji do przeglądu.

Pomimo tych faktów McCord wskazał na subtelne formy postępu.

„Ale tak, mówię o postępie, który dla całej armii jest w pewnym sensie niewidoczny” – powiedział McCord.

Ministerstwo Obrony Narodowej nie odpowiedziało natychmiast na prośbę o komentarz.

Prezydent Joe Biden zażądał dla Pentagonu rekordowych 886 miliardów dolarów budżet na następny rok budżetowy, o co zabiegał Kongres Republikanów dodać kolejne 80 miliardów dolarów, mimo że grożą zamknięciem rządu, ponieważ twierdzą, że wydatki rządowe są zbyt wysokie.

Zapytana przez reportera, kiedy Pentagon ma przejść audyt, Singh odpowiedziała, że ​​nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, ale poinformuje Pentagon, jeśli tak się stanie.

Odnosząc się do szefa obrony zmarłej administracji Busha, Donalda Rumsfelda, reporter powiedział: „To znana niewiadoma”.

„Z jednej strony Pentagon jest zdecydowanie najbardziej złożoną agencją federalną” – powiedział William Hartung, starszy pracownik naukowy w Quincy Institute for Responsible Statecraft. „Ale od dziesięcioleci prawo wymaga od nich przejścia audytu i najwyraźniej nie traktowali tego jako priorytetu”.

READ  Podobno Chiny zalewają Twittera pornografią, aby zablokować wiadomości o powszechnych protestach przeciwko COVID

„Dopóki pieniądze będą napływać i nie będzie konsekwencji w przypadku niepowodzeń” – powiedział – „możemy spodziewać się, że Pentagon rok po roku nie przejdzie pomyślnie testów bez widoku końca”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *