Connect with us

Gospodarka

PayPal zmienia zasady. Jeśli nie korzystasz z konta, zapłacisz do 50 zł

Published

on

O autorze

PayPal zmienia zasady i utrudnia znalezienie szczegółów, co może prowadzić do niemiłej niespodzianki dla użytkowników, którzy zapomnieli swoich kont. Jak się okazuje, PayPal wkrótce pobierze opłatę za prowadzenie kont, które nie były używane przez 12 miesięcy.

W zależności od stanu konta może wynosić nawet 50 zł. W ten sposób firma stara się uchronić się przed koniecznością utrzymywania wolnych i nieograniczonych funduszy innych osób. Informacja o zmieniającym się regulaminie docierała teoretycznie do wszystkich użytkowników drogą mailową.

Pod koniec września firma PayPal wysłała wiadomość do użytkowników, informując ich o aktualizacji zasad. „Wprowadzamy pewne zmiany w ramach prawnych regulujących relacje z PayPal”. – Rozlega się komunikat. „Nie musisz podejmować żadnych działań. Jeśli jednak chcesz dowiedzieć się więcej o tych zmianach, kiedy będą obowiązywać i co zrobić, jeśli nie chcesz ich akceptować, przejdź do zakładki Aktualizacje zasad”..

Co ciekawe, nie ma do nich łatwego dostępu: w moim przypadku bezpośredni link nie prowadzi do dokumentu, a jedynie do strony przeglądu zalogowanego użytkownika. Musisz więc użyć drugiej metody, w której ręcznie klikasz przycisk Umowy prawne w stopce strony i dopiero tam (znowu prawie na końcu strony) zaznaczenie sekcji Aktualizacja zasad.

Jednak to nie wszystko, bo tutaj przeczytamy tylko: „Opłatę za brak aktywności pobieramy w przypadku kont, które były nieaktywne przez co najmniej 12 kolejnych miesięcy”.. Konkretną kwotę można poznać tylko w Przepisy prawnektóry wejdzie w życie 16 grudnia 2020 r.

Jak się okazuje „Opłata za brak aktywności jest niższą z opłat wymienionych poniżej [50 PLN – przyp. red.] lub saldo na koncie użytkownika ”. Innymi słowy, PayPal pobierze pozostałe saldo z konta użytkownika (do 50 zł), jeśli konto nie było używane w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Jeśli te warunki nie są odpowiednie dla użytkownika, nic nie przeszkodzi mu w zamknięciu konta poprzez przelanie pozostałych środków na jego konto bankowe. Można to zrobić po zalogowaniu się w ustawieniach konta PayPal.

READ  Grecy walczą o ochronę miasta przed gwałtownymi płomieniami
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.