Connect with us

Gospodarka

Banki w tarapatach. Łączna strata 20 z nich przekroczyła 1 mld zł

Published

on

Coraz więcej banków na tym zyskuje – podaje „Rzeczpospolita”, powołując się na dane KNF.

Sytuacja banków słabnie. Tych, którzy są zagubieni, jest więcej. Pod koniec czerwca było to 16, a po 14 kwietnia, jak podaje magazyn.

Łączne straty 20 banków sięgają już 1,1 mld zł. Jak sugeruje Rzeczpospolita, banki ze względu na niską lub wręcz ujemną rentowność mają problem z pozyskaniem kapitału, co może prowadzić do dalszych fuzji.

Frankowscy wygrywają w sądzie. Banki odprężają się i składają pozwy

Marcin Materna, dyrektor działu analiz w Millennium DM, potwierdził w wywiadzie udzielonym dziennikowi, że problem pogarsza się od lat.

– Należy się spodziewać spadku efektywności, gdyż podział ten pogłębiał się od lat, a kryzys i związane z nim obniżki stóp procentowych tylko spektakularnie przyspieszyły ten proces. – zauważył ekspert Millennium DM.

pieniądze

Bankowy fundusz gwarancyjny ma 3 mld zł na ratowanie banków

– Prawda jest taka, że ​​bankom spoza pierwszej dziesiątki będzie bardzo trudno zarabiać na kosztach kapitału, a ich właściciele, poza kilkoma wyspecjalizowanymi firmami, powinni szukać kupujących, zamiast kontynuować swój biznes – dodał Marcin Materna.

1h temu

AntekBanki nie ponoszą strat, są kradzione przez prezydentów, dziesiątki tysięcy ludzi musi pracować dla złodzieja lichwiarza prezesa banku … Przeczytaj całość

1h temu

taliaOd lat jest tak samo: straty i na koniec okazuje się, że bank zarobił nie 5 mld zł, a tylko 4 mld zł. Takie straty

1h temu

prawdaBanki uważają, że tracą pieniądze, ponieważ zarobiły mniej niż w zeszłym roku. I fakt, że klienci & # 34; golenie & # 34; Jednak oni tego nie widzą.

Rozwiń komentarze (86)

READ  bne IntelliNews - Wycofanie wsparcia na wypadek pandemii może wywołać „doskonałą burzę” dla niepokoju korporacyjnego

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.