Connect with us

Świat

Novak Djokovic czeka na decyzję wizową do Australii

Published

on

Novak Djokovic trenuje od poniedziałkowego zwolnienia. (Darrian Traynor / Getty Images)

Jeśli dopiero zaczynasz z nami, tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć.

Co: Losowanie Australian Open odbywa się dzisiaj, ale wszystkie oczy zwrócone są na ministra ds. imigracji Alexa Hawke’a, który w nadchodzących godzinach może zdecydować, czy cofnąć przywróconą wizę supergwiazdzie tenisa Novakowi Djokovicowi i go deportować – co może doprowadzić do kolejnego legalnego pat.

Djokovic przybył do Australii w zeszłym tygodniu tylko po to, aby anulować wizę i tymczasowo go zatrzymać, ponieważ nie miał ważnego zaświadczenia lekarskiego na szczepienie przeciwko Covid-19 dla wszystkich przybyszów. Sędzia orzekł w poniedziałek, że powinien zostać zwolniony i został zwolniony z aresztu.

Gdzie: Turniej odbywa się w Melbourne, gdzie Djokovic przybył w zeszłym tygodniu i trenował po zwolnieniu w poniedziałek.

Dlaczego Djokovic został aresztowany: Wszyscy międzynarodowi podróżujący do Australii muszą zostać zaszczepieni – czego Djokovic nie jest – chyba że mają zwolnienie lekarskie. Rząd argumentował, że nie miał ważnego wyjątku od tego wymogu.

Djokovic powiedział, że czuje, że może wziąć udział, ponieważ organizatorzy turnieju udzielili mu zwolnienia medycznego za kontraktowanie z Covid-19 w grudniu, jego wiza została zatwierdzona przed przyjazdem, a on został zwolniony na kwarantannę. bezpłatna podróż.

Dlaczego sędzia orzekł na jego korzyść: Sędzia powiedział, że rząd nie powiadomił Djokovica o cofnięciu mu wizy ani o czasie na przygotowanie materiałów do jego obrony. Po przyjeździe Djokovicowi powiedziano, że ma kilka godzin na przygotowania – ale rząd postanowił anulować jego wizę przed upływem terminu.

Kiedy: Djokovic uzyskał wynik pozytywny w połowie grudnia i wyzdrowiał na tyle, aby 30 grudnia przyznano mu zwolnienie lekarskie z Tennis Australia, jak wynika z dokumentów sądowych. Przybył do Australii 5 stycznia i został natychmiast aresztowany. Został zwolniony w poniedziałek 10 stycznia. Turniej trwa od 17 do 30 stycznia.

READ  Chiński urzędnik Unesco broni planu wpisania Wielkiej Rafy Koralowej jako „zagrożonej” | Wielka Rafa Koralowa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *