Connect with us

Świat

Co wiemy: Novak Djokovic i oś czasu Australian Open

Published

on

Oto kalendarium tego, co wydarzyło się do tej pory.

Djokovic otrzymuje australijską wizę czasową na Australian Open, turniej, który 34-latek wygrał dziewięć razy. Djokovic złożył wniosek o wizę gdzieś w październiku lub listopadzie 2021 r.

Australijski minister zdrowia Greg Hunt podobno pisze do dyrektora turnieju Australian Open i dyrektora generalnego Tennis Australia Craig Tiley, stwierdzając, że tylko infekcja Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy – bez pełnego szczepienia – nie kwalifikuje się do wjazdu bez kwarantanny. wyciekł list opublikowany w australijskich mediach lokalnych.

grudzień 2021

Tennis Australia podobno wysyła graczom list, w którym stwierdza, że ​​zakażenie Covid-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zostanie uznane za ważny wyjątek medyczny wraz z listem motywacyjnym od lekarza; i zauważa, że ​​gracze mają czas do 10 grudnia na złożenie wniosku o zwolnienie lekarskie, zgodnie z wyciekiem listu opublikowanego w australijskich lokalnych mediach.

Djokovic uczestniczy w meczu koszykówki w Belgradzie – po tym, jak wiele osób miało pozytywny wynik testu na Covid-19 – zgodnie z listopadem.

Djokovic przeprowadza szybki test antygenowy – który jest negatywny – a także przeprowadza oficjalny i zatwierdzony test PCR „z ostrożności” – powiedział Djokovic.

Wynik testu PCR Djokovica jest pozytywny tego samego dnia, zgodnie z kopią jego wyniku testu w jego oświadczeniu, ale jego oświadczenie z 12 stycznia stwierdza, że ​​nie otrzymał powiadomienia o pozytywnym wyniku testu PCR dopiero po imprezie tenisowej 17 grudnia.

Został później sfotografowany podczas dwóch wydarzeń i żaden z uczestników nie jest zamaskowany, jak wynika ze zdjęć zamieszczonych w oficjalnych mediach społecznościowych jego fundacji.

Djokovic w akcji w półfinale Pucharu Davisa pomiędzy Serbią i Chorwacją w grudniu 2020 roku w Madrycie.

Djokovic bierze udział w imprezie tenisowej w Belgradzie, aby wręczyć nagrody dzieciom po wcześniejszym wykonaniu szybkiego testu antygenowego, który według Djokovic był negatywny.

Na stronie Facebooka Belgradzkiego Stowarzyszenia Tenisowego publikowane są różne zdjęcia Djokovica, które są pokazywane wraz z grupą młodych ludzi podczas ceremonii wręczenia nagród w tenisie. Jedno zdjęcie przedstawia co najmniej 26 – w większości młodych – ludzi pozujących z nim. Nie będą przestrzegane żadne środki dystansu społecznego i nie będą noszone maski.

READ  Koronawirus w Wielkiej Brytanii: prawie 13 000 nowych infekcji i 65 zgonów

W pewnym momencie po wydarzeniu Djokovic powiedział, że otrzymał powiadomienie o pozytywnym teście PCR.

Djokovic jest przedstawiony na ceremonii rozdania nagród w tenisie dzień po pozytywnym teście na Covid-19.

Djokovic jest w swoim centrum tenisowym w Belgradzie na wywiad z L’Equipe i sesję zdjęciową. Z jego zeznań wynikało, że zdystansował się społecznie i nosił maskę, chyba że zrobiono mu zdjęcie.

Dziennikarz Franck Ramella i fotograf Etienne Garnier nie zostali poinformowani przed, w trakcie ani po wywiadzie z gwiazdą tenisa w Belgradzie, że Djokovic jest dodatni na Covid, podała 12 stycznia francuska gazeta sportowa.

Artykuł L’Equipe stwierdza, że ​​Ramella od tego czasu ma negatywny wynik testu na Covid-19. Nie wspomniano o stanie zdrowia Garniera.

Novak Djokovic jest "najlepszy zawodnik w historii tenisa męskiego"  ale zostawia jednego "skomplikowane"  Dziedziczenie z dworu

Djokovic wykazał negatywny wynik testu na obecność wirusa, zgodnie z jego oświadczeniem.

23 grudnia
Djokovic ma przeciwciała przeciwko koronawirusowi, jak ujawnił dokument z serbskiego Instytutu Zdrowia Publicznego, który potwierdza twierdzenie tenisisty, że wyzdrowiał z Covid-19, kiedy przybył do Australii na Australian Open.

CNN skontaktowało się z Serbskim Instytutem Zdrowia Publicznego w Belgradzie, aby zapytać, czy przeciwciała mogły pochodzić z wcześniejszej infekcji w czerwcu 2020 roku.

Djokovic otrzymuje zwolnienie lekarskie z Tennis Australia, co pozwala mu na wjazd do Australii bez szczepienia lub kwarantanny przeciwko Covid, ponieważ według dokumentów sądowych właśnie wyzdrowiał z Covid.

Jeszcze przed końcem roku filmy i zdjęcia wydają się przedstawiać Djokovica w Hiszpanii i Serbii na dwa tygodnie przed jego podróżą do Australii. Djokovic zaznaczył „Nie” na oświadczeniu z podróży, gdy zapytano go, czy podróżował w ciągu 14 dni przed swoim przybyciem do Australii, zgodnie z dokumentami sądowymi CNN.

styczeń 2022

Zespół Djokovica złożył deklarację podróży do australijskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które poinformowało go, że zostało ono sprawdzone i, zgodnie z oświadczeniem, został zwolniony do przyjazdu bez kwarantanny.

Zgodnie z jego oświadczeniem, Djokovic otrzyma pozwolenie na podróż graniczną od rządu stanu Wiktoria, określające, gdzie znajduje się Melbourne i gdzie odbędzie się Australian Open.

READ  Franciszek niczego nie zmienia w nauczaniu Kościoła! Mówi, że homoseksualistom nie można odmówić. Deklaracja Episkopatu Litwy

Po tym, jak dzień wcześniej Djokovic opuścił Hiszpanię, przybywa do Melbourne tuż przed północą. Zostaje mu zabrany paszport i zostaje wprowadzony do małego pomieszczenia, gdzie zgodnie z oświadczeniem jest przesłuchiwany przez funkcjonariuszy kontroli granicznej.

Wiza Djokovica jest odwołany od rządu australijskiego i staje się nim areszt tymczasowy w hotelu Park w Melbourne, czytamy w oświadczeniu.
Policja pilnuje więzienia rządowego, w którym przebywał Djokovic 7 stycznia 2022 roku.

Na konferencji prasowej premier Scott Morrison potwierdza i odczytuje list, który został wydany we wrześniu.

Rozpoczyna się przesłuchanie Djokovica, a sędzia decyduje anulować anulowanie wizę i nakazać zwolnienie z więzienia. Jednak sędzia mówi, że australijski minister imigracji Alex Hawke zastrzega sobie prawo do deportacji Djokovica.

Australijskie Siły Graniczne (ABF) badają, czy Djokovic złożył fałszywe oświadczenie o podróży przed przybyciem do Australii.

Djokovic mówi, że jego zespół dostarczył rządowi australijskiemu dodatkowe informacje, które pomogą wyjaśnić sprawę jego oświadczenia podróżnego.

Jednak urzędnicy australijskich sił granicznych (ABF) badają możliwe niespójności w dokumentach związanych z grudniowym wynikiem PCR Djokovica, a także ruchami tenisisty w dniach po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu na obecność Covid-19 w Serbii, podało źródło w dochodzeniu z CNN.

Czekając na decyzję o pozostaniu w Australii, Djokovic zmierzy się w pierwszej rundzie Australian Open z rodakiem Miomirem Kecmanoviciem.

Wcześniejsza wersja tej osi czasu błędnie podała liczbę znanych wydarzeń, w których uczestniczył Djokovic 16 grudnia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *