Connect with us

Świat

„Nikt nie jest bezpieczny”: jak fala upałów wpłynęła na bogaty świat

Published

on

I chociaż potrzebne są szeroko zakrojone analizy naukowe, aby powiązać zmiany klimatyczne z katastrofalnymi powodziami w Europie w zeszłym tygodniu, cieplejsza atmosfera zawiera więcej wilgoci i już powoduje więcej opadów w wielu burzach na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że w wyniku globalnego ocieplenia ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze i bardziej intensywne. Artykuł opublikowany w piątek przewidywał znaczny wzrost powolnego, ale intensywnego Opady deszczu w całej Europie do końca tego stulecia z powodu zmian klimatycznych.

„Musimy dostosować się do zmian, które już wprowadziliśmy do systemu, a także uniknąć dalszych zmian poprzez redukcję emisji poprzez zmniejszenie naszego wpływu na klimat” – powiedział Richard Betts, klimatolog z Met Office w Wielkiej Brytanii i profesor Uniwersytet Exeter.

Przesłanie to najwyraźniej nie dotarło do decydentów politycznych i być może także do opinii publicznej, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, które zachowały poczucie nietykalności.

Rezultatem jest brak przygotowania, nawet w krajach bogatych w surowce. W samych tylko Stanach Zjednoczonych od 2010 roku w powodzi zginęło ponad 1000 osób1,000 Dane federalne. Na południowym zachodzie mają zgony upalne gwałtownie wzrosła w ostatnich latach.

Czasami dzieje się tak dlatego, że rządy mają problemy z reagowaniem na katastrofy, których nigdy wcześniej nie widziały, jak na przykład fala upałów w zachodniej Kanadzie w zeszłym miesiącu, twierdzi Jean Slick, dyrektor Programu Zarządzania Katastrofami i Kryzysami na Royal Roads University w Kolumbii Brytyjskiej. „Możesz mieć plan, ale nie wiesz, że zadziała” – powiedziała pani Slick.

Czasami dzieje się tak, ponieważ nie ma zachęt politycznych do wydawania pieniędzy na dostosowania.

„Jeśli zbudujesz nową infrastrukturę przeciwpowodziową w swojej społeczności, prawdopodobnie będziesz poza biurem” – powiedziała Samantha Montano, profesor zarządzania kryzysowego w Massachusetts Maritime Academy. „Ale będą musieli usprawiedliwić te miliony, miliardy dolarów, które zostały wydane”.

READ  Koronawirus. Niemcy: Sanepid na granicy. Brakuje personelu

Christopher Flavelle Sprawozdawczość przyczyniła się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.