Connect with us

Świat

„Nikt nie jest bezpieczny”: jak fala upałów wpłynęła na bogaty świat

Published

on

I chociaż potrzebne są szeroko zakrojone analizy naukowe, aby powiązać zmiany klimatyczne z katastrofalnymi powodziami w Europie w zeszłym tygodniu, cieplejsza atmosfera zawiera więcej wilgoci i już powoduje więcej opadów w wielu burzach na całym świecie. Nie ma wątpliwości, że w wyniku globalnego ocieplenia ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze i bardziej intensywne. Artykuł opublikowany w piątek przewidywał znaczny wzrost powolnego, ale intensywnego Opady deszczu w całej Europie do końca tego stulecia z powodu zmian klimatycznych.

„Musimy dostosować się do zmian, które już wprowadziliśmy do systemu, a także uniknąć dalszych zmian poprzez redukcję emisji poprzez zmniejszenie naszego wpływu na klimat” – powiedział Richard Betts, klimatolog z Met Office w Wielkiej Brytanii i profesor Uniwersytet Exeter.

Przesłanie to najwyraźniej nie dotarło do decydentów politycznych i być może także do opinii publicznej, zwłaszcza w krajach rozwiniętych, które zachowały poczucie nietykalności.

Rezultatem jest brak przygotowania, nawet w krajach bogatych w surowce. W samych tylko Stanach Zjednoczonych od 2010 roku w powodzi zginęło ponad 1000 osób1,000 Dane federalne. Na południowym zachodzie mają zgony upalne gwałtownie wzrosła w ostatnich latach.

Czasami dzieje się tak dlatego, że rządy mają problemy z reagowaniem na katastrofy, których nigdy wcześniej nie widziały, jak na przykład fala upałów w zachodniej Kanadzie w zeszłym miesiącu, twierdzi Jean Slick, dyrektor Programu Zarządzania Katastrofami i Kryzysami na Royal Roads University w Kolumbii Brytyjskiej. „Możesz mieć plan, ale nie wiesz, że zadziała” – powiedziała pani Slick.

Czasami dzieje się tak, ponieważ nie ma zachęt politycznych do wydawania pieniędzy na dostosowania.

„Jeśli zbudujesz nową infrastrukturę przeciwpowodziową w swojej społeczności, prawdopodobnie będziesz poza biurem” – powiedziała Samantha Montano, profesor zarządzania kryzysowego w Massachusetts Maritime Academy. „Ale będą musieli usprawiedliwić te miliony, miliardy dolarów, które zostały wydane”.

READ  Zatrzymany bloger pojawia się na wideo po tym, jak Białoruś zmusiła swój samolot do lądowania

Christopher Flavelle Sprawozdawczość przyczyniła się.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *