Connect with us

Świat

Muzyka zakazana na greckim Mykonos z powodu nowych ograniczeń COVID-19

Published

on

Ateny, 17 lipca (Reuters) – Grecja zakazała muzyki w restauracjach i barach i wprowadziła nocną godzinę policyjną na popularnej wyspie Mykonos w sobotę po tym, jak wzrosła tam liczba nowych infekcji koronawirusem.

Znany jako imprezowa wyspa superbogatych, Mykonos jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Grecji, przyciągającym każdego lata ponad milion turystów, w tym gwiazdy Hollywood, modelki i światowej sławy sportowcy.

Po „niepokojącym” lokalnym wybuchu, Ministerstwo Ochrony Ludności ogłosiło, że zakazuje muzyki na wyspie przez całą dobę, w tym w sklepach, kawiarniach i barach na plaży. Powiedział również, że ograniczy ruch między 1:00 a 6:00, z wyjątkiem osób chodzących do i z pracy lub szpitala.

Grecja jest uzależniona od turystyki dla jednej piątej swojej gospodarki i pilnie potrzebuje w tym roku silnego sezonu po katastrofalnym roku 2020, w którym liczba odwiedzających i przychody gwałtownie spadły.

Liczba zakażeń wzrosła w Grecji w ostatnich tygodniach, zmuszając rząd do wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia i pracowników domów opieki oraz do wprowadzenia nowych ograniczeń w całym kraju, w tym zezwalania tylko zaszczepionym klientom w restauracjach i klubach.

Burmistrz Mykonos Konstantinos Koukas powiedział, że wprowadzenie środków w samym sercu sezonu turystycznego jest „niesprawiedliwe” i „błędne”.

„Mykonos nie może być jedyną wyspą bez muzyki… jedyne, co robi, to przyciągać odwiedzających na inną wyspę” – napisał na Facebooku.

W maju rząd zakazał muzyki w restauracjach i barach w całym kraju, aby ludzie nie musieli zbliżać się, aby zostać wysłuchanym, co zwiększa szanse na rozprzestrzenianie się wirusa. Odwrócił ten środek, gdy infekcje ustąpiły.

„Wzywamy mieszkańców, gości i ekspertów na naszej pięknej wyspie do ścisłego przestrzegania środków … abyśmy mogli szybko kontrolować i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, a Mykonos mógł powrócić do normy” – powiedział minister.

Ograniczenia na Mykonos obowiązują do 26 lipca.

READ  Wielka Brytania rzuca Chinom wyzwanie przed ONZ w sprawie dostępu do Xinjiangu

Reportaż Karoliny Tagaris; Montaż przez Christinę Fincher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *