Connect with us

technologia

„Kiedy weźmiesz pod uwagę, co Roger Federer oznacza dla światowego tenisa…”, mówi gwiazda ATP

Published

on

Jednym z największych osiągnięć tenisowych XXI wieku jest włączenie jastrzębiego oka. Technologia odgrywa dziś w sporcie fundamentalną rolę. Hawk-Eye został wprowadzony w 2001 roku, aby zapewnić graczom sprawiedliwe osądy.

Teraz na US Open 2021 wprowadzono nową modyfikację techniki, aby uniknąć zamieszania. Na początku 2021 roku Australian Open ogłosiło, że obejdzie się bez sędziów liniowych. Można to osiągnąć za pomocą żywego elektronicznego jastrzębia, co oznacza, że ​​technologia będzie oceniać, czy piłka jest w środku, czy na zewnątrz, bez konieczności kwestionowania jej przez graczy.

Zrobiono to, aby zmniejszyć liczbę osób na placu ze względu na sytuację Covid-19. Format kolejnej serii US Open jest już ustalony. Historia systemu Hawk Eye System Hawk Eye narodził się w 2001 roku i po raz pierwszy został użyty w tenisie wielkoszlemowym podczas US Open 2006.

Maszyny rejestrują miejsca, w których spadła piłka i pomagają graczom, gdy chcą podważyć reputację na boisku. Przez lata oko sokoła znalazło się pod lupą. Wielu graczy kwestionowało dokładność systemu i zapotrzebowanie na doświadczonych technicznie liniowców.

Jednak opinia publiczna nadal popiera system elektroniczny. Zmiana w systemie oznacza, że ​​technologia będzie teraz analizować, gdzie piłka uderzyła i zainicjować połączenie. To automatycznie eliminuje sędziów liniowych i wyzwania.

W kontynuacji Australian Open ogłoszono, że większość turniejów przed ostatnim szlemem tego roku będzie działać z systemem live hawk-eye. W swoim trzecim występie na Wimbledonie Hubert Hurkacz odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, pokonując ośmiokrotnego mistrza Rogera Federera w prostych setach w ćwierćfinale.

Hurkacz opowiada o Rogerze Federerze

W rozmowie z polskim serwisem sport.dziennik.pl 24-latek ujawnił, że gra ze szwajcarską legendą na swoim debiucie na korcie centralnym była sporym przeżyciem. – Prawda jest taka, że ​​nie do opisania jest pokonać Rogera Federera w tym miejscu, w którym odniósł tak wiele zwycięstw, przy wsparciu całej publiczności i znaczeniu dla światowego tenisa – powiedział Hurkacz.

READ  Funkcja Color Pop w Zdjęciach Google pozostaje bezpłatna i aktualizowana dla subskrybentów Google One podczas testów

„Ten sukces z pewnością dodał mi pewności siebie i zwiększył moją chęć do zwycięstwa. To był wielki sukces w Londynie, ponieważ był to mój pierwszy występ w turnieju wielkoszlemowym” – powiedział.

„Ale wciąż byłem trochę głodny, ponieważ byłem tuż przed finałem i mogłem grać trochę lepiej przeciwko Berrettiniemu”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *