Connect with us

Gospodarka

Niemcy stawiają na polski cud gospodarczy

Published

on

To jest automatyczne tłumaczenie maszynowe na inny język artykułu opublikowanego przez Business Insider. Tłumaczenia maszynowe mogą prowadzić do błędów lub nieścisłości. Będziemy nadal pracować nad ulepszeniem tych tłumaczeń. Możesz znaleźć oryginalną wersję Tutaj.

Niemieckie firmy chcą wykorzystać potencjał polskiej gospodarki. Starają się też wykorzystać nadchodzącą transformację gospodarczą w Polsce – pisze na swojej stronie internetowej niemiecki nadawca Deutsche Welle.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOiR) spodziewa się 3% wzrostu w 2021 roku uczyniłoby Polskę jedynym krajem UE, który do końca tego roku osiągnie poziom sprzed kryzysu.

Główny ekonomista EBOR Beata Javorcik Odrodzenie Polski od innych w Europie wyróżniają dwa aspekty: różnorodność i elastyczność. „Obie dobrze służyły krajowi podczas pandemii koronawirusa„powiedziała, dodając, że” hojny pakiet wsparcia „pomógł w kryzysie koronawirusa.

Niemcy liczą na polski cud gospodarczy

Deutsche Welle podkreśla, że ​​niemiecka i polska gospodarka są coraz bardziej ze sobą powiązane i nawiązuje do niemieckiej Inwestycje w Polsce, w tym Daimler i Volkswagen.

W redakcji DW zauważa się, że niemiecki handel z Europą Wschodnią mocno ucierpiał na skutek pandemii w 2020 r., Ale handel z Polską pozostał prawie stały pomimo kryzysu. Polska awansowała na piąte miejsce wśród najważniejszych partnerów handlowych Niemiecza Chinami, Holandią, USA i Francją, a przed Włochami, Szwajcarią, Wielką Brytanią i Austrią. Handel z Rosją spadł o 22 proc.

Transformacja energetyczna w Polsce

Przede wszystkim planowana restrukturyzacja energetyki, w tym odejście od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, mogłaby być głównym polem działań niemieckich firm – zapowiadała niemiecka fala.

Jak podkreśla „DW”, transformacja energetyczna w Polsce będzie kosztować około 355 mld euro do 2040 roku. „Polska potrzebuje ogromnych inwestycji w sieci ciepłownicze i infrastrukturę energetyczną” – powiedział Robert Tomaszewski, analityk ds. Energii w Polityce Insight DW.

READ  W ten sposób możesz zwiększyć swoją emeryturę. ZUS ujawnia ważne informacje! [11.10.2020]

Do dekarbonizacji sektora ciepłownictwa potrzebny jest kapitał prywatny. „”Otwiera to nowe możliwości dla firm zagranicznych ”- dodał TomaszewskiNiemiecki koncern energetyczny E.ON, który ma aktywa w Szczecinie i Opolu, chce się rozwijać w Polsce. Podobne plany ma francuska Veolia, która ma sieć ciepłowniczą w Warszawie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *