Connect with us

Gospodarka

Koronawirus. Galerie otwarte od soboty. Co wpłynęło na decyzję premiera?

Published

on

  • 4 listopada Mateusz Morawiecki zapowiedział zamknięcie większości sklepów w centrach handlowych. Dokładnie trzy tygodnie po zakazie galerie są ponownie w pełni otwarte
  • Statystyki pokazują, że w tygodniu poprzedzającym zamknięcie galerii każdego dnia średnio 20000 osób było zarażonych koronawirusem. Ludzie
  • Gdy jednak premier ogłosił, że galeria zostanie ponownie otwarta, liczba zarażonych osób była o blisko 2000 wyższa. Ludzie. Jednak liczba wykonywanych testów spadła
  • – Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o porządek w swoich sklepach, a także w sklepach spożywczych – zapewnił premier na konferencji 21 listopada.
  • – Decyzja rządu o złagodzeniu blokady to szansa na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w handlu i usługach – podaje Związek Pracodawców Polskiego Handlu i Usług
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

koronawirus wybuch w Polsce rząd wprowadził wiele ograniczeń, które dotknęły wiele branż. Jednym z nich był handel i zamykanie centrów handlowych.

– Pandemia nasila się, więc nasza reakcja musi być zdecydowana. Dlatego pilnie potrzebne są dalsze ograniczenia. Tak chronimy system opieki zdrowotnej, chronimy też obywateli, chronimy ludzi przed tragicznymi skutkami pandemii – powiedział premier podczas konferencji prasowej na zapowiedziano, w tym częściowe zamknięcie galerii. Otwarto sklepy spożywcze, apteki, drogerie i punkty usługowe.

Niektóre firmy obchodziły ten zakaz w niecodzienny sposób. Jeden ze sklepów komputerowych przeniósł się na parking przed galerią w Krakowie.

Koronawirus w Polsce. Więcej zainfekowanych, mniej testów

Sytuacja epidemiologiczna w dniu ogłoszenia ograniczeń przez premiera (4 listopada) przedstawiała się następująco: W tygodniu poprzedzającym decyzję rządu – od 29 października do 4 listopada – każdego dnia zarażało się koronawirusem średnio 20000 osób. Ludzie, 232 osoby umierały codziennie z powodu COVID-19 i chorób współistniejących, a średnia liczba testów było 65 tys.

READ  Niemcy i Węgry wykonują pierwsze szczepienia przed wejściem na rynek UE

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział pełne ponowne otwarcie galerii 21 listopada. Statystyki przedstawione przez Ministerstwo Zdrowia pokazują, że sytuacja w kraju pogorszyła się w tygodniu poprzedzającym tę decyzję …

Od 15 do 21 listopada codziennie zarażano 21 000 osób. Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 765 osób i 463 osoby. Liczba ofiar śmiertelnych jest ponad dwukrotnie większa niż pod koniec października i listopada; H. W dniach poprzedzających decyzję o zamknięciu galerii. Przeprowadzono również średnio 48,2 tys. Testowanie. W dniu, w którym Mateusz Morawiecki zapowiedział powrót do galerii, ponad 24 tys. Zachorowało na koronawirusa. Ludzie.

Chociaż więcej osób zostało zarażonych koronawirusem w okresie przed otwarciem galerii, są to daty Ministerstwo Zdrowia ilustrują, że te statystyki nie były spowodowane dalszymi testami. Wręcz przeciwnie – więcej nowych osób zakażonych koronawirusem miało miejsce przy znacznie mniejszej liczbie testów – średnio 16,8 tys. Codziennie.

Koronawirus w Polsce: ponowne otwarcie galerii. A co z ograniczeniami?

„Utrzymująca się wysoka liczba przypadków COVID-19 nie pozwala na daleko idące zniesienie restrykcji i restrykcji. Jednak od 28 listopada przywrócimy możliwość prowadzenia działalności gospodarczej i usługowej w centrach handlowych i parkach handlowych działających w ścisłych systemach higienicznych” – poinformował. Ogłoszono na rządowej stronie internetowej w którym zapowiedziano ponowne otwarcie centrów handlowych.

Zapowiedziano, że w sklepach i galeriach handlowych będzie maksymalna liczba osób – maksymalnie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych oraz obowiązek noszenia masek ochronnych. Sklepy muszą również zapewniać klientom jednorazowe rękawiczki i środek do dezynfekcji rąk podczas zakupów.

– Przedsiębiorcy obiecali nam, że zadbają o porządek w swoich sklepach, a także w sklepach spożywczych – zapewnił premier na konferencji 21 listopada.

READ  CIT dla spółek komandytowych. Sejm przyjął poprawkę

Koronawirus w Polsce. Na końcu „martwych galerii” pracodawcy są szczęśliwi

Po informacji premiera Morawieckiego o zamykaniu centrów handlowych, Zofia Morbiato, Dyrektor Generalna Związku Pracodawców RP na rzecz Handlu i Usług, powiedziała, że ​​„sklepy spożywcze, apteki i drogerie stracą nawet na zamkniętych centrach handlowych”.

Z drugiej strony Polska Rada Centrów Handlowych przekonywała, że ​​„galerie są bezpieczne dla klientów nawet w pogarszającej się sytuacji epidemicznej”. Jak zauważyła Rada, „decyzja o zamknięciu centrów handlowych może zagrozić przyszłości wielu firm i doprowadzić do bankructw i masowych zwolnień”.

Gdy usłyszeli, że galeria się ponownie otwiera, z radością odpowiedzieli Przedsiębiorca i pracodawców. – Decyzja rządu o złagodzeniu blokady to szansa na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w handlu i usługach – informuje Związek Pracodawców Polskiego Handlu i Usług.

– Zapadła długo oczekiwana decyzja rządu, dzięki której branża handlowo-usługowa odetchnęła z ulgą i upatrzyła w niej szansę na przetrwanie – podkreślił na swoim stanowisku ZPPHiU.

– Jesteśmy przekonani, że otwarcie placówek handlowych w wysokim reżimie sanitarnym oraz ścisła współpraca rządu, ekspertów i przedstawicieli branży centrów handlowych da wielu firmom, w tym ponad stu polskim przedsiębiorcom, możliwość ochrony swojego biznesu i utrzymania spokoju tysięcy pracowników Aby umożliwić wakacje – powiedziała rada centrów handlowych.

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *