Connect with us

Gospodarka

Pakiet e-commerce. Zbliża się koniec tanich zakupów z Chin

Published

on

Rząd szykuje zmiany w VAT. Zmiany dotyczą opodatkowania handlu elektronicznego i dotyczą regulacji unijnych – to tzw. Pakiet VAT dla e-commerce. Powinny wejść w życie 1 lipca 2021 r.

– Pakiet ujednoliconych zasad e-commerce pozwoli uniknąć nadmiernej papierkowej roboty i zamknąć furtkę do ominięcia przepisów podatkowych – powiedział w czwartek podczas Impact Finance ’20 cytowany przez PAP wiceminister finansów Jan Sarnowski. -Konferencja.

Podatki. Rząd przygotowuje przepisy dostosowujące się do pakietu VAT dla handlu elektronicznego

Twierdzi, że nowe przepisy UE regulujące opodatkowanie handlu elektronicznego, tj. H. Zmiana pakietu dotyczącego handlu elektronicznego jest odpowiedzią UE na szybki rozwój handlu elektronicznego.

Towar jest obecnie sprzedawany klientowi europejskiemu za pośrednictwem podmiotu trzeciego, który nie jest w żaden sposób zarejestrowany w Europie, który nie płaci należnych podatków, takich jak VAT, który jest tracony dla pośredników, którzy działają legalnie w UE i który płaci wszystkie podatki – powiedział Sarnowski.

Podatki będą wyższe? Kościński: Nic nie można wykluczyć

Na czym dokładnie polega problem? Pakiet skierowany jest przede wszystkim do szerokiego strumienia przesyłek z usług chińskich takich jak Aliexpress. Można tam kupić drobiazgi za kilka złotych oraz elektronikę za kilka tysięcy złotych. Czysty zysk dla kupującego, bo zakupy były dużo tańsze niż w Polsce. To, co robi, to żadna opłata nie jest dodawana do tych zakupów – lub jest ona bardzo rzadko dodawana, ponieważ odpowiednie usługi po prostu nie mają czasu na dokładne sprawdzenie zawartości paczek.

I to się zmieni po wejściu w życie pakietu e-commerce.

Zdaniem Sarnowskiego pozwoli to na usprawnienie systemu, w tym w segmencie małych opakowań, co z kolei pozwoli na łatwiejszą kontrolę handlu i transportu towarów przez władze krajów UE oraz odpowiednie opodatkowanie i niekoniecznie doprowadzi do gwałtownego wzrostu cen importowanych produktów. poprowadzi.

Aliexpress - płacimy podatki od zakupów z Chin

Przesyłki z Chin z cłem i podatkiem VAT. Koniec tanich zakupów

Źródło:

PAPKA

1h temu

dddNie wiesz, że Polak potrafi kombinować? Mam już pomysł 🙂 Pozdrawiam.

34 min. z przodu

Jak, nie, takNawet jeśli zapłacę VAT i cło, to kupię za mniej niż połowę ceny w Polsce. To tak, jakby Kaufland sprzedał pulsoksymetry za 110 zł zamówione w Chinach … Przeczytaj całość

26 min. z przodu

GregZnowu nas okłamujesz. Polskie przepisy są restrykcyjne i prowadzą do absurdów. Na przykład do małego zakupu za 10 zł doliczany jest podatek VAT … Przeczytaj całość

Rozwiń komentarze (5)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *