Connect with us

Gospodarka

Firma Kellogg Europe inwestuje w produkcję Pringles, gdy wzrasta apetyt na przekąski

Published

on

06 maja 2021 — Firma spożywcza i spółka matka Pringles, Kellogg Europe, zainwestowała 140 milionów euro (168,5 miliona USD) w moce produkcyjne, aby sprostać rosnącemu popytowi na markę przekąsek Pringles z nową linią produkcyjną w Polsce. Aby zadośćuczynić otwarciu fabryki z wyprzedzeniem.

Z całej inwestycji 110 mln EUR (132 mln USD) sfinansowało fabrykę Kellogg Europe w Kutnie w Polsce oraz 30 mln EUR (36 mln USD) na fabrykę Mechelen w Belgii.

Nowa linia w Polsce miała być pierwotnie ukończona do maja 2021 roku i będzie w pełni funkcjonalna miesiąc wcześniej niż planowano.

Zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Kutnie zwiększy produkcję o 34 proc. Oznacza to produkcję dodatkowych 120 milionów puszek Pringles rocznie.

Zwiększaj produkcję
Ta nowa linia będzie wykorzystywać najnowszą technologię produkcji żywności, a linia szybka będzie wysoce wydajna i przyjazna dla środowiska – zauważa firma.

Najnowocześniejsze, zrównoważone procesy projektowania zmniejszają zapotrzebowanie na ogrzewanie i inną infrastrukturę w fabryce. Ten wzrost wydajności na nowej linii pomoże również ograniczyć marnotrawstwo żywności.

„Bardzo się cieszę, że możemy sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów i konsumentów Pringles. Nasza inwestycja w belgijski i polski biznes świadczy o naszym zaangażowaniu w promowanie naszej marki Pringles w regionie europejskim ”- powiedział Dave Lawlor, prezes Kellogg Europe.

„Ukończenie nowej, najbardziej wydajnej i najbardziej zrównoważonej linii Pringles w naszej polskiej fabryce przed terminem w środku pandemii to wielkie osiągnięcie”.

„Marka Pringles to wymiana doświadczeń i dobra zabawa z rodziną i przyjaciółmi. Mam nadzieję, że więcej z nas będzie mogło na tym skorzystać w najbliższej przyszłości ”.

Popularna marka przekąsek
Firma Kellogg pierwotnie zbudowała fabrykę Pringles w Kutnie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, aby produkować Special K. Pringles są tam produkowane od 2014 roku.

Firma jest obecnie największym inwestorem w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od 200 roku zainwestowano ponad 330 milionów euro (397 milionów dolarów).

READ  Kara dla H&M za naruszenie RODO

Inwestycja w wysokości 30 mln EUR (36 mln USD) w zakładzie w Mechelen w Belgii zostanie wykorzystana do renowacji obiektu, aby nadążyć za popytem i uczynić produkcję bardziej zrównoważoną. Prace nad aktualizacjami rozpoczną się w tym roku.

Pod redakcją Gaynor Selby

Aby skontaktować się z naszym zespołem redakcyjnym, wyślij nam e-mail na adres [email protected]

Jeśli uznasz ten artykuł za wartościowy, możesz chcieć otrzymywać nasz biuletyn.
Zarejestruj się teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.