Connect with us

Gospodarka

Filipiny wspierają prezydenta Marcosa w obliczu wyzwań

Published

on

Filipiny wspierają prezydenta Marcosa w obliczu wyzwań

Gabinet Filipin wspiera „wszechmocnego” Marcosa w obliczu wyzwań gospodarczych; Polski Duda wspiera prezesa banku centralnego

Gabinet Filipin z całą mocą wspiera prezydenta Bongbonga Marcosa, przywódcę przedstawianego jako „wszechpotężnego” w burzliwym otoczeniu politycznym i gospodarczym. Pomimo wyzwań, takich jak brak krajowych dostaw cukru, rosnąca inflacja i skutki gospodarcze inwazji Rosji na Ukrainę, Marcos podjął działania mające na celu wzmocnienie gospodarki kraju i zapewnienie stabilnej przyszłości jego obywatelom.

Afirmacja pośród wyzwań

Zatwierdzenie następuje w momencie, gdy naród zmaga się z wieloma problemami. Filipiny pod rządami Marcosa zmagają się z niedoborem krajowej podaży cukru i rosnącą inflacją, zaostrzoną przez skutki gospodarcze inwazji Rosji na Ukrainę. Pomimo tych przeszkód Marcos był proaktywny i podjął inicjatywy mające na celu wzmocnienie gospodarki kraju i zapewnienie filipińskiemu stabilnej przyszłości.

(Przeczytaj także: Produkcja napędza ożywienie gospodarcze w Korei Południowej)

Polski Duda wspiera prezesa banku centralnego

Na froncie europejskim Prezydent RP Andrzej Duda wyraził poparcie dla decyzji prezesa polskiego banku centralnego Adama Glapińskiego, pomimo zarzutów o podważanie przez niego niezależności banku i łamanie zasad konstytucyjnych. Nowy prounijny rząd Donalda Tuska oskarżył Glapińskiego o zainicjowanie programu luzowania ilościowego w czasie pandemii Covid-19, czemu zaprzecza. Prezydent Duda stanął w obronie wojewody i wyraził przekonanie, że walka z inflacją i ochrona polskiej gospodarki prowadzona jest skutecznie i prawidłowo.

(Przeczytaj także: wspólna sesja Kuby podkreśla zaangażowanie młodzieży i władz lokalnych)

Prezydentura Marcosa: rok pełen wzlotów i upadków

Marcos objął stanowisko 17. prezydenta Filipin 30 czerwca 2022 r., zastępując Rodrigo Duterte. Jego kadencja, zaplanowana na 30 czerwca 2028 r., rozpoczęła się w związku z pandemią Covid-19, kryzysem gospodarczym i następstwami inwazji Rosji na Ukrainę. Pierwsze działania Marcosa obejmowały ograniczenie biurokracji rządowej i nadzorowanie powrotu kraju do normalności po pandemii, co obejmowało ponowne otwarcie gospodarki i zniesienie rygorystycznych ograniczeń w podróżowaniu. Zgodził się na utworzenie Funduszu Inwestycyjnego Maharlika, ratyfikował Regionalne Kompleksowe Partnerstwo Gospodarcze (RCEP) i odbył wyjazdy zagraniczne, aby przyciągnąć więcej inwestycji. Jednak jego prezydentura napotkała przeszkody, takie jak brak krajowych dostaw cukru, rosnąca stopa inflacji i wstrząsy gospodarcze spowodowane inwazją Rosji na Ukrainę. Za jego kadencji rozpoczęto kampanię na rzecz zwalczania nielegalnych narkotyków.

READ  Podwyżki unijnych podatków i składek na ubezpieczenie społeczne w 2022 r. – Produkty Eurostat News

Czytaj więcej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *